Hamile Kadının Mücevher ve Altınlarını Çaldıkları İleri Sürülen Anne ile Kızı Yakalandı

Hamile Kadının Mücevher ve Altınlarını Çaldıkları İleri Sürülen Anne ile Kızı Yakalandı

Adapazarı'nda Hamile Kadının Çantasındaki Altın ve Mücevherleri Çaldıkları İleri Sürülen Anne ile Kızı Vatandaşların Yardımıyla Yakalandı.

Hamile Kadının Mücevher ve Altınlarını Çaldıkları İleri Sürülen Anne ile Kızı Yakalandı

Adapazarı'nda hamile kadının çantasındaki altın ve mücevherleri çaldıkları ileri sürülen anne ile kızı vatandaşların yardımıyla yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Çark Caddesi'ndeki olayda iddiaya göre, hamile olduğu öğrenilen 25 yaşındaki Merve Yılmaz'ın çantasındaki 15 bin YTL değerindeki altın ve mücevherler Ş.A. ile kızı D.E. tarafından tırnakçılık yoluyla çalındı.

Şüpheli anne ile kızı olay sonrası kaçarken farkeden vatandaşlar hamile kadını uyarırken şüphelilerin peşine düştü. Şüpheli Ş.A. ile kızı D.E. vatandaşların yardımıyla caddedeki bir pasaj içinde polis tarafından yakalandı.

Polise direnen anne ile kızı kendilerine zarar verdi. Anne Ş.A. kendini yere atarak başını beton zemine vururken kızı D.E. ise bileklerini kesti. Mücevher ve altınları çalınan hamile kadın ise gözyaşlarını tutamadı.

Kendisine zarar veren anne Ş.A. polis nezaretinde ambulansla Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'ne kaldırıldı. Kızı D.E. polis aracıyla annesinin kaldırıldığı hastaneye götürüldü.

Anne ile kızının yapılan üst aramasında çalınan mücevher ve altınlar bulundu. Hastanedeki tedavileri tamamlanan anne ile kızı sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Gözaltına alınan anne ile kızının İzmit'ten hırsızlık amacıyla Adapazarı'na geldikleri ve çok sayıda hırsızlık suçundan sabıkalarının bulunduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.