Hamile Eşini Oğlunun Gözü Önünde Katleden Şahsın Davası

Hamile Eşini Oğlunun Gözü Önünde Katleden Şahsın Davası

İstanbul'da 1.5 Aylık Hamile Eşini Oğlunun Gözleri Önünde Boğazını Keserek Öldürdüğü Gerekçesiyle Yargılanan Asker Coşkun'un 24 Yıla Kadar Hapsi İstendi.

Hamile Eşini Oğlunun Gözü Önünde Katleden Şahsın Davası

İstanbul'da 1.5 aylık hamile eşini oğlunun gözleri önünde boğazını keserek öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Asker Coşkun'un 24 yıla kadar hapsi istendi.


Yaklaşık 1 yıl önce Çağlayan'da 19 yıllık eşini 1.5 aylık hamile iken oğlunun gözleri önünde boğazını keserek öldürdüğü iddia edilen Asker Coşkun'un (46) yargılanmasına devam edildi. Savcının mütalaasında, DNA testi incelenmesi sonucu Gülsüm Coşkun'un taşıdığı kız cinsiyetli ceninin babasının Asker Coşkun olduğu belirtilirken, sanık Asker Coşkun'un 18 yıldan 24 yıla kadar hapsi talep edildi. İstanbul 3.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Asker Coşkun hazır bulundu. Sanık Asker Coşkun, mahkemedeki savunmasında suçunu kabul etti. Gülsüm Coşkun'un kardeşi Sırrı Kargın da, kız kardeşinin yaklaşık 18 yıldır evli olduğunu anlatarak, "Çalışmıyordu. Ev hanımıdır. Benim yanımdayken karı-koca tartışmasına hiç şahit olmadık. Olay olduğunda ben köydeydim. Olayın şeklini görmedim. Şikayetçiyim, davaya katılmak istiyorum" dedi. Gülsüm Coşkun'un kardeşi Harun Kargı ve Hüseyin Kargı da şikayetçi olduklarını ve davaya katılmak istediklerini söyledi.


Mahkemede tanık olarak dinlenen Asker Coşkun'un oğlu Mesut Coşkun, "Dedeme ait evde kiracı olarak oturuyorduk. Olayın oluş şeklini görmedim. Olay günü sabahı da yine annemle tartışıyorlardı. Tartışmanın konusu da alt komşuya su damlamasıydı" diye konuştu. Mahkemede tanık olarak dinlenen Asker Coşkun'un oğlu Mithat Coşkun, "Olay, ben dışarıda oynadığım sırada olmuş. Zaman zaman tartışırlardı. Tartışmaları babam başlatırdı. Bu yüzden bizi de döverdi" şeklinde konuştu. Savcı, sanık Asker Coşkun'un 18 yıldan 24 yıla kadar kadar hapsini talep etti.


Dava, eksikliklerin giderilmesi ve sanık avukatının savunma hazırlaması için ertelendi.


(SK-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA