HAMİD KARZAİ HABERLERİ

Hamid Karzai haber, Hamid Karzai son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamid Karzai - 24.04.2014
Afganistan'da Başkanlık Seçimlerde Dr. Abdullah Yüzde 44 Oyla Lider
Taliban iktidarından sonra iki dönem devlet başkanlığı yaptığı için yeniden aday olamayan şimdiki Devlet Başkanı Hamid Karzai’den boşalacak koltuk için 8 isimden Dr.
Hamid Karzai - 24.04.2014
Afganistan'daki Cumhurbaşkanlığı Seçimleri
Afganistan Bağımsız Seçim Komisyonu, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, ülkenin 34 vilayetinde kullanılan oyların yüzde 82,59'unu açıkladı. Açıklanan üçüncü kısmi sonuçlara göre, yarışan sekiz adaydan, 2009 seçimlerinde şimdiki Cumhurbaşkanı Hamid Karzai'in rakibi Abdullah Abdullah sayılan oyların yüzde 43,8'ini alarak ilk sıraya gerdi, Eski Maliye Bakanı Eşref Gani Ahmadzai ise yüzde 32,9 ile ikinci sıraya yerleşti.
Hamid Karzai - 20.04.2014
Afganistan'daki Cumhurbaşkanlığı Seçimleri
5 Nisan'da yapılan ve şu ana kadar yarıya yakını sayılan oylara göre, Cumhurbaşkanı Hamid Karzai’nin rakibi Abdullah Abdullah, yüzde 44,4 ile ilk sırada, Eşref Gani yüzde 33,2 ile ikinci sırada.
Hamid Karzai - 06.04.2014
Afganistan'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi
Resmi olmayan ilk tahminlere göre seçimlere yüzde 60 katılım oranının sağlanmasının, Afganistan'ın kendi ayakları üzerinde durma kararlılığını da bir kez daha teyit ettiğine değinilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Ayrıca seçimlerin başarıyla düzenlenmesi, Afgan resmi kurumları ve Afgan güvenlik güçlerinin eriştikleri kapasiteyi ortaya koymak bakımından, ülkenin geleceği için umut vaad etmektedir. Bu olumlu gelişmelerde Cumhurbaşkanı Sayın Hamid Karzai'nin dirayetli liderliği de önemli bir rol oynamıştır.
Hamid Karzai - 06.04.2014
Dışişleri Bakanlığı Açıklaması
Resmi olmayan ilk tahminlere göre seçimlere yüzde 60 katılım oranı sağlanması, Afganistan'ın kendi ayakları üzerinde durma kararlılığını da bir kez daha teyit ettiğine dikkat çekilerek şöyle denildi: "Ayrıca seçimlerin başarıyla düzenlenmesi, Afgan resmi kurumları ve Afgan güvenlik güçlerinin eriştikleri kapasiteyi ortaya koymak bakımından, ülkenin geleceği için umut vaat etmektedir. Bu olumlu gelişmelerde Cumhurbaşkanı Sayın Hamid Karzai'nin dirayetli liderliği de önemli bir rol oynamıştır.
Hamid Karzai - 05.04.2014
Afganistan'da Seçim Bilançosu: 20 Ölü
Afgan halkı, Hamid Karzai'nin yerine geçecek ismi belirlemek için sabah saatlerinden itibaren sandığa gitti.
Hamid Karzai - 05.04.2014
Afganistan'da Pusulalar Yetmeyince Seçmenler Oy Kullanamadı
Afganistan yasasına göre iki dönem başkanlık yapan Hamid Karzai'den boşalacak koltuk için 8 aday yarışıyor.
Hamid Karzai - 03.04.2014
Afganistan'da Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru
Afgan halkı, Hamid Karzai'nin yerine geçecek ismi belirlemek üzere 5 Nisan'da sandık başına gidiyor Üç adayın isminin öne çıktığı seçimler öncesi Taliban saldırıları artarken, güvenlik güçleri de teyakkuza geçmiş durumda Seçimin favori isimleri olarak gösterilen Eşref Gani ve Abdullah Abdullah, kampanyaları boyunca "değişim" sloganını kullandı Mevcut lider Hamid Karzai'nin desteğini alan Zalmay Resul ise Kandaharlı olduğu için güneyde etkin bir isim olarak öne çıkıyor.
Hamid Karzai - 27.03.2014
Afganistan'da Uluslararası Nevruz Festivali
Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, bölge ülkelerinin, sorunların çözülmesi için birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.
Hamid Karzai - 27.03.2014
Afganistan'da Uluslararası Nevruz Festivali Başladı
Afganistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen Uluslararası Nevruz Festivali'ne ev sahibi Cumhurbaşkanı Hamid Karzai'nin yanı sıra Pakistan Cumhurbaşkanı Mamnoon Hussain, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmam Ali Rahman ile yedi ülkeden heyetler katıldı.
Hamid Karzai - 24.03.2014
Afganistan'daki Otel Saldırısı
Saldırıyı Taliban üstlendiği halde Devlet Başkanı Hamid Karzai başkanlığında toplanan Güvenlik Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamada, "İstihbarat teşkilatının (NDS) elde ettiği bilgilere göre bu saldırı, yabancı istihbarat tarafından gerçekleştirildi.
Hamid Karzai - 17.03.2014
Afganistan'da Bir Aday Daha Başkanlık Seçimlerinden Çekildi
Afganistan’da eski Savunma Bakanı Abdul Rahim Vardak, devlet başkanlığı seçimlerinden adaylığını çektiğini açıkladı. Daha önce de Devlet Başkanı Hamid Karzai’nin kardeşi Kayum Karzai adaylığını geri çekmişti.
Hamid Karzai - 15.03.2014
Karzai: Amerikan Askerine İhtiyacımız Yok
Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Amerikan askerlerinin sene sonunda ülkeden ayrılabileceğini söyledi.
Hamid Karzai - 15.03.2014
Afganistan'da Seçime Doğru
Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, 5 Nisan'da yapılacak devlet başkanlığı seçimlerine yabancı ülkelerin müdahale etme hakkının olmadığını söyledi.
Hamid Karzai - 11.03.2014
Afganistan Devlet Başkanı Yardımcısı Fahim, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Üst düzey yoğun katılımın olduğu cenaze törenine Devlet Başkanı Hamid Karzai, Devlet Başkanı 2.
Hamid Karzai - 09.03.2014
Afganistan'da Devlet Başkanı Yardımcısı Mareşal Fahim Öldü
Afganistan Devlet Başkanı Yardımcısı Mareşal Muhammed Kasım Fahim, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Fahim’in kalp rahatsızlığı ve şeker hastalığı olduğu biliniyordu. Mareşal Fahim, devlet başkanı yardımcılığından önce de 2001 ve 2004 yılların arasında savunma bakanlığı yapmıştı. Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Fahim’in ölümü dolayısıyla ülkede 3 gün yas ilan etti.
Hamid Karzai - 09.03.2014
Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fahim Hayatını Kaybetti
Afganistan Cumhurbaşkanlığı Ofisi, Tacik kökenli Fahim'in 57 yaşında öldüğünü bildirdi. Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Fahim'in gerçek bir vatansever olduğunu belirterek, vefatını "Afganistan için büyük bir kayıp" olarak nitelendirdi.
Hamid Karzai - 06.03.2014
Afganistan'da Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri
Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai'nin kardeşi Kayum Karzai, 5 Nisan'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için koyduğu adaylıktan Zalmai Rasul lehine vazgeçti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hamid Karzai Haberleri | Hamid Karzai Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Hamid Karzai haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hamid Karzai kimdir, hayatı ve biyografisi. Hindistan'ın Yeni Başbakanı Modi, Yemin Ederek Görevine Başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 10:25:44. #1.14#

title