HAMİD KARZAİ HABERLERİ

Hamid Karzai haber, Hamid Karzai son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamid Karzai - 24.07.2014
Almanya Savunma Bakanı Von Der Leyen Afganistan'da
Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen ve beraberindeki heyetti kabul etti.
Hamid Karzai - 18.07.2014
Afgan Lider Karzai, İntihar Saldırısında Ölenlerin Ailelerini Ziyaret Etti
Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, ülkenin doğusundaki Paktika vilayetinin Urgon ilçesini ziyaret etti.
Hamid Karzai - 16.07.2014
Afganistan'dan Filistin'e Sembolik Yardım
Afganistan başkanlık sarayının yayınladığı haberde, bugün Devlet Başkanı Hamid Karzai’nin bakanlar ile yaptığı bir toplantıda, Gazze’deki Filistinli savaş mağdurlarına sembolik 50 bin dolar yardım gönderme kararı aldığı aktarıldı.
Hamid Karzai - 13.07.2014
Afganistan'da Oylar Tekrar Sayılacak
Tüm vilayetlerdeki oy sandıklarının Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü (ISAF) tarafından Kabil’e getirileceğini bildiren Dışişleri Bakanı, oyların tekrar sayılmasının haftalar alacağını, bunun için Afganistan'daki Birleşmiş Milletler Yardım Misyonu'nun (UNAMA), görevdeki Devlet Başkanı Hamid Karzai'den devir teslim programını ertelenmesini istediğini beyan etti.
Hamid Karzai - 12.07.2014
Afganistan'daki Devlet Başkanlığı Seçimleri
Yeniden sayım işlemlerinin haftalar alacağı için görevdeki Devlet Başkanı Hamid Karzai'den devir teslim programını ertelenmesini isteyen Abdullah, rakibi ile teknik ve siyasi konularda anlaştıklarını bildirdi.
Hamid Karzai - 11.07.2014
ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Afganistan'da
Devlet başkanlığı seçiminin sonuçlarına ilişkin anlaşmazlığın giderilmesine yardımcı olmak için Afganistan'da bulunan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Devlet Başkanı Hamid Karzai tarafından kabul edilmişti.
Hamid Karzai - 02.07.2014
Afganistan'daki Devlet Başkanlığı Seçimi
Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin iki dönem kuralından dolayı aday olamadığı seçimlerin ilk turu 5 Nisan'da yapılmıştı ve 12 milyon seçmenin olduğu ülkede yaklaşık 7 milyon seçmen oy kullanmıştı.
Hamid Karzai - 27.06.2014
Afganistan'da seçim gerginliği - MEZAR-I
Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin iki dönem kuralından dolayı aday olamadığı seçimlerin ilk turu, 5 Nisan'da yapılmıştı ve 12 milyon seçmenin olduğu ülkede yaklaşık 7 milyon seçmen oy kullanmıştı.
Hamid Karzai - 27.06.2014
Afganistan'da Seçim Gerginliği
Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin iki dönem kuralından dolayı aday olamadığı seçimlerin ilk turu, 5 Nisan'da yapılmıştı ve 12 milyon seçmenin olduğu ülkede yaklaşık 7 milyon seçmen oy kullanmıştı.
Hamid Karzai - 26.06.2014
Karzai'nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Spanta Pakistan'da
Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai'nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Rangin Dadfar Spanta, beraberindeki üst düzey yetkililerle Pakistan'ın başkenti İslamabad'da ikili görüşmeler gerçekleştirdi.
Hamid Karzai - 23.06.2014
Afganistan Bağımsız Seçim Komisyonu Genel Sekreteri İstifa Etti
Özellikle Bağımsız Seçim Komisyonu Genel Sekreteri Ziaulhak Amarkhil'in seçimde yolsuzluk yaparken suçüstü yakalandığını iddia eden Abdullah, Amarkhil'in derhal istifa etmesini istemişti.  Mevcut Cumhurbaşkanı Hamid Karzai'nin iki dönem kuralından dolayı aday olamadığı seçimlerin ilk turu 5 Nisan tarihinde yapılmıştı ve 12 milyon seçmenin olduğu ülkede yaklaşık 7 milyon seçmen oy kullanmıştı.
Hamid Karzai - 14.06.2014
Seçim Günü Düzenlenen Saldırılarda 46 Kişi Öldü
Bağımsız Seçim Komisyonu Başkanı Ahmed Yusuf Nuristani, Hamid Karzai'nin yerine seçilecek cumhurbaşkanını belirlemek üzere 7 milyondan fazla seçmenin sandık başına gittiğini söyledi.
Hamid Karzai - 14.06.2014
Afganistan'da Devlet Başkanlığı Seçiminin 2. Turu
Koltuğunu devretmeye hazırlanan Devlet Başkanı Hamid Karzai, başkent Kabil'de sabah saatlerinde oyunu kullanarak halkı oy vermeye çağırdı.
Hamid Karzai - 07.06.2014
Katar'a Gelen Taliban Üyelerinden "Sadakat" Açıklaması
Taliban hükümeti döneminde ülkede görev almış üst düzey yetkililer olarak bilinen, serbest bırakılan 5 Taliban üyesi, "Serbest bırakılmamız için samimi çaba ortaya koyan ve bizi ağırlayan Katar devletine teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.  Katar-Taliban ilişkileri Taliban, geçen yaz ABD, Afganistan hükümeti ve örgüt arasında görüşmelerin sağlanması için Doha'da siyasi ofis açmıştı.  Ofisin tabelasında, ülkeye Taliban yönetimi altında verilen isim olan "Afganistan İslami Emirliği" yazması ve Taliban bayrağının dalgalanması, dönemin Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin tepkisine yol açmış ve ofis kapatılmıştı.
Hamid Karzai - 04.06.2014
NATO Savunma Bakanları Toplantısı
İmzada yaşanan gecikme büyük ölçüde Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai'nin çekincelerinden kaynaklandı.
Hamid Karzai - 01.06.2014
ABD'li Askerin Serbest Bırakılması
Katar-Taliban ilişkileri Taliban, geçen yaz ABD, Afgan hükümeti ve örgüt arasında görüşmelerin sağlanması için Doha'da siyasi ofis açmıştı.  Girişindeki tabelada ülkeye Taliban yönetimi altında verilen isim olan "Afganistan İslami Emirliği"nin yazması ve Taliban bayrağının dalgalanması dönemin Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin tepkisine yol açmış ve ofis kapatılmıştı.
Hamid Karzai - 28.05.2014
Afganistan'da Tika'nın Desteğiyle Tamamlanan Okul Hizmete Açıldı
Hamid Karzai Lisesi'nin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene Afganistan Eğitim Bakanı Faruk Vardak, Vardak Valisi Abdulmajid Khugyani, bazı Afgan milletvekilleri, Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi İsmail Aramaz, TİKA, Vardak Valiliği ve Afganistan Eğitim Bakanlığı yetkilileri katıldı.
Hamid Karzai - 27.05.2014
Hindistan'ın Yeni Başbakanı Modi, Komşu Ülke Liderleri ile Görüştü
Dün yemin ederek görevine başlayan Modi ile Pakistan Başbakanı Şerif arasındaki toplantı, iki ülke arasındaki sorunlar üzerine yoğunlaştı.  Modi, yaklaşık 40 dakika süren toplantıda  iki ülke arasındaki görüşmelerde ilerleme sağlayabilmek için Hindistan'ı hedef alan terör saldırılarının sona ermesi gerektiğini söyledi.  Dışişleri Bakanı Sushma Swaraj'ın da hazır bulunduğu toplantıda, 2008'deki Mumbai saldırıları da gündeme geldi.  Görüşmede, iki ülke arasındaki en önemli anlaşmazlıklardan biri olan Keşmir konusunun ele alınıp alınmadığı ise bilinmiyor.  Şerif, dün Hindistan'ın özel haber kanalı NDTV'ye yaptığı açıklamada, "Birbirimizle ilgili korkulara, güvensizliğe ve kuşkulara artık son vermeliyiz. Pakistan ve Hindistan, yıllarca acı çekmemize neden olan istikrarsızlıktan kurtulmak için ellerinden geleni yapmalıdır" demişti.  Merkezi Keşmir'de bulunan Hürriyet Konferansı Başkanı Mirvaz Umar Faruk, toplantıyı olumlu bir gelişme olarak niteledi ve iki lider arasındaki görüşmenin, Keşmir dahil tüm konuların masaya yatırılacağı bir diyalog süreci için zemin hazırladığını söyledi.  Modi, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai ve Sri Lanka Devlet Başkanı Mahindra Rajapaksa ile de ayrı ayrı görüşmelerde bulundu.
Hamid Karzai - 26.05.2014
Hindistan'ın Yeni Başbakanı Modi, Yemin Ederek Görevine Başladı
Başkent Yeni Delhi'deki Devlet Başkanlığı Sarayı'nda yapılan törende, Modi'in ardından kabinenin 23 üyesi yemin etti.  Yemin törenini aralarında eski Hindistan Başbakanı Manmohan Singh, Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ve Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in de bulunduğu 4 bin kadar davetli izledi.
Hamid Karzai - 19.05.2014
Asya'nın 11 Lideri Çin'de Buluşuyor
ÇİN CUMHURBAŞKANI LİDERLERLE GÖRÜŞÜYOR Zirve için bazı devlet başkanları şimdiden Çin’e gelmiş bulunuyor. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bugün Şanghay’da Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ile bir araya geldi. Karşılama dolayısıyla ilk kez Pekin dışında top atışı yapıldı. Xi ayrıca Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Moğolistan Cumhurbaşkanı Tsakhiagiin Elbegdorj ile de Şanghay’da bir görüşme gerçekleştirdi.
Hamid Karzai - 16.05.2014
Soma'daki Maden Faciası
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, Soma'daki maden faciası nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ve Ürdün Kralı II.
Hamid Karzai - 08.05.2014
Çin'den Afganistan'a 1,6 Milyon Dolar Yardım
2 Mayıs'ta Badahşan eyaletinde meydana gelen toprak kaymasının ardından Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping de Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'ye başsağlığı mesajı göndermişti.
Hamid Karzai - 07.05.2014
Karzai Heyelan Bölgesini Ziyaret Etti
Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, ülkenin kuzeydoğusunda heyelanın meydana geldiği Badahşan vilayetinin Argo ilçesini ziyaret etti.
Hamid Karzai - 26.04.2014
Afganistan'da Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin İlk Sonuçları Açıklandı
Afganistan'da 5 Nisan'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk sonuçlarına göre, 2009 yılında mevcut Cumhurbaşkanı Hamid Karzai'in rakibi olan Abdullah Abdullah yüzde 44,9 ile ilk sırada yer aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hamid Karzai Haberleri | Hamid Karzai Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Hamid Karzai haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hamid Karzai kimdir, hayatı ve biyografisi. Afganistan'da İç Savaşlarda Öldürenler İçin Sergi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 14:16:54. #1.15#

title