HAMİD KARZAİ HABERLERİ

Hamid Karzai haber, Hamid Karzai son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamid Karzai - 26.09.2014
Afganistan'da Ahmedzai'nin Devlet Başkanı Seçilmesi
Ahmadzai, rakibi Abdullah ile anlaşması üzerinde kurulan Ulusal Birlik hükümetinin, halkın kullandığı oyların sonucunda ortaya çıktığını vurguladı. Abdullah ile halkın umutlarını yerine getireceğini söz veren Ahmadzai, görevi sona erecek olan Hamid Karzai'nin çok iyi bir lider olduğunu söyleyerek, "Hamid Karzai, ülkemizin tarihinde ilk kez, iktidarı barışçıl bir şekilde halk tarafından seçilen yeni devlet başkanına devrediyor, o hep benim başkanım kalacak" dedi.
Hamid Karzai - 23.09.2014
Afganistan'da Yeni Devlet Başkanının Seçilmesi
Görev süresi dolan Hamid Karzai, veda konuşmasında ABD'ye yüklendi Karzai: "Ülkede barışın sağlanması ABD ve Pakistan’a bağlı" "ABD Afganistan’da kendi hedefleri için barışı istemedi" "Türkiye, Hindistan ve Japonya kendi çıkarları için değil, Afganistan’ın kendi ayakları üzerinde durması için yardım.
Hamid Karzai - 22.09.2014
Afganistan'ın Yeni Devlet Başkanı Halka Hitap Etti
Ülkede 14 Haziran'da yapılan devlet başkanlığı seçimi sonucunda kurulacak hükümeti reddeden Taliban, hükümetin ele geçirilmesi için silahlı mücadeleye devam edeceklerini vurguladı.    Mevcut Devlet Başkanı Hamid Karzai görevi, yeni Devlet Başkanı Eşref Gani Ahmedzai'ye gelecek pazartesi günü devredecek.
Hamid Karzai - 21.09.2014
Afganistan'da Başkanlık Seçimlerini Eşref Gani Ahmedzai Kazandı
Bu arada devlet başkanı adayları Ahmedzai ile Dr. Abdullah Abdullah, sonuçlar açıklanmadan bir kaç saat önce, Devlet Başkanı Hamid Karzai’nin katılımıyla başkanlık sarayında düzenlenen törende Ulusal Birlik Hükümeti kurma anlaşmasını imzalamıştı.
Hamid Karzai - 21.09.2014
Afganistan'da Seçim Çıkmazı Aşıldı
İlk turu 5 Nisan 2014 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda hiç bir aday yüzde elli barajını aşamamış, bu yüzden seçim ikinci tura kalmıştı. 14 Haziran'da yapılan ikinci tur seçimlerine en çok oyu alan iki aday olan Dr. Asrafghani Ahmadzai ve Dr. Abdullah Abdullah arasında geçmişti. Ancak Dr. Abdullah ve ekibi ikinci turda seçimlere hile karıştırıldığını iddia ederek seçim sonuçlarını kabul etmeyeceklerini dile getirmişti. İşte bu noktada ABD ve BM devreye girerek iki adayı Ulusal Birlik hükümeti kurmak yönünde baskı yapmıştı. İşte o baskılar bugün sonuç verdi ve Cumhurbaşkanlığı sarayında Dr. Asrafghani ve Dr. Abdullah Abdullah ulusal birlik hükümeti kurmayı taahüt ettikleri antlaşmayı imzaladı. Antlaşmaya Afganistanın şuanki Cumhurbaşkanı Karzai, birinci Cumhurbaşkanı yardımcısı Yunus Kanuni, İkinci Cumhurbaşkanı yardımcı Karim Halili olmak üzere bir çok bakan ve her iki adayın yardımcıları katıldı. İmzaların atılmasının ardından Cumhurbaşkanı Hamid Karzai bir konuşma yaptı.
Hamid Karzai - 21.09.2014
Afganistan'daki Devlet Başkanı Seçimi
Abdullah ve Ahmadzai, Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin de katıldığı törende iktidarın paylaşımı ve ulusal birlik hükümetinin kurulması ile ilgili anlaşmaya imza attı.
Hamid Karzai - 14.09.2014
Pakistan-Afganistan Sınırına "Hendek" Önlemi
Öte yandan, Afganistan Hükümet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Pakistan'ın hendek kazmasını yakından değerlendirmek için İçişleri Bakan Yardımcısı başkanlığında bir heyet görevlendirdi.
Hamid Karzai - 12.09.2014
Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi
Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Devlet Başkanları Konseyi 14. Zirvesi'ne katılan liderler, Ukrayna konusunda "barışın tesis edilmesi"  fikrinde birleşti.  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, zirvede Ukrayna konusunun gündeme geldiğini belirterek, ŞİÖ ülkelerinin bu konulardaki tutumlarının benzer ve birbirine yakın olduğunu söyledi.  Putin, Ukrayna konusundaki oluşan fikir birliğinin toplantıdan sonra yayımlanan ortak deklarayona yansığının altını çizerek, uluslararası politik görüş ayrılıklarının küresel ekonomi ve ticareti kötü etkilediğini savundu. Ortak deklarasyonda ise "Ukrayna'da barışın yeniden tesis edilmesi ve krizin tam anlamıyla çözülmesi için kapsamlı müzekerelere devam edilmeli" ifadeleri kullanıldı.  Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai ile zirveden önce görüşme şansı yakaladıklarını kaydeden Putin, bu ülkedeki seçim sürecinin bir an önce sonlandırılması gerektiğini belirtti.
Hamid Karzai - 12.09.2014
Hindistan ve Pakistan'ın ŞİÖ Üyeliği İçin Yeşil Işık
Duşanbe'deki Nevruz Sarayı'nda düzenlenen zirveye; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Özbekistan Devlet Başkanı İslam Kerimov, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Moğolistan Cumhurbaşkanı Tsakhiagiin Elbegdorj, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Pakistan Başbakanı'nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Sertaç Aziz ve Hindistan Dışişleri Bakanı Sushma Swara katılıyor.
Hamid Karzai - 10.09.2014
Hindistan Dışişleri Bakanı Swaraj Afganistan'da
Hindistan Dışişleri Bakanı Sushma Swaraj Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai tarafından kabul edildi Hindistan Kabil’de Afganistan’ın en büyük bayrağını dikti.
Hamid Karzai - 09.09.2014
Afganistan'da Taliban'a Yönelik Operasyonlar
Afganistan'da seçim sürecinin uzamasıyla başlayan saldırılar artarak devam ediyor. Özellikle ülkenin kuzeyinde etkinliğini arttıran Taliban, çoğu ilçenin yönetimini ele geçirmiş durumda. Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin hava saldırılarını yasaklaması, güvenlik güçlerinin işini daha da zorlaştırıyor.
Hamid Karzai - 07.09.2014
Afganistan'da Tecavüz Suçluları İdama Mahkûm Edildi
Mahkemeye çıkarılan yedi kişinin avukatı ise müvekkillerine işkence yapıldığını öne sürdü. Avukat, "Bunlar cahil ve fakir olduğunu için bu suçu işlediler" savunmasını yaptı. Duruşma sırasında yüzlerce kişi de mahkeme binası önünde toplanarak, "Tecavüzcüler idam edilsin" sloganı attı.  Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, daha önce yaptığı açıklamada, Kabil'in Pağman ilçesinde kadınlara tecavüz eden kişilerin idam edilmesi gerektiğini vurgulamıştı.
Hamid Karzai - 06.09.2014
Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier Afganistan'da
Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Belh şehrindeki Alman askeri birliğini ziyaret etti Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda yarışan Abdullah Abdullah ve Eşref Gani Ahmadzai ile de görüşen Steinmeier daha sonra Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai tarafından kabul edildi.
Hamid Karzai - 19.08.2014
Afganistan, Bağımsızlık Gününü Kutluyor
Savunma Bakanlığı'ndaki törene, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, bakanlar, yabancı ülke temsilcileri ve çok sayıda Afganistanlı yetkili katıldı.
Hamid Karzai - 11.08.2014
Afganistan Devlet Başkanı Karzai, Erdoğan'ı Tebrik Etti
Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Cumhurbaşkanlığını kazanan Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.
Hamid Karzai - 05.08.2014
Afganistan'daki Silahlı Saldırı
Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, başkent Kabil'deki askeri okulda, Afgan güçlerinin üniformasını giyen bir saldırgan tarafından, Afgan ve yabancı güçlere yönelik düzenlenen saldırıyı kınadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hamid Karzai Haberleri | Hamid Karzai Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Hamid Karzai haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hamid Karzai kimdir, hayatı ve biyografisi. Afganistan'ın Yeni Cumhurbaşkanı Eşref Gani Yemin Etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 15:50:03. #1.16#

title