HAMİD KARZAİ HABERLERİ

Hamid Karzai haber, Hamid Karzai son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamid Karzai - 21.05.2015
Afganistan'da Yeni Kabinenin Kurulması
Masoom Stanekzai, 2002-2004 yıllarında İletişim Bakanlığı, sonrasında eski Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin Güvenlik Müşavirliği ve Yüksek Barış Konseyi Genel Sekreterliği görevlilerinde bulunmuştu.
Hamid Karzai - 18.04.2015
Uluslararası Olimpiyatlarda, Afgan -Türk Okulları Madalya Topladı
Ülkede, 1998 yılında eğitim hayatına başlayan Şah Hüseyin Hotak Afgan-Türk Lisesi, Taliban döneminde 2 yıl sonra kapanmış, 2002'de ise tekrar hizmete açılmıştı. 2010 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, söz konusu okulun Türk öğretmenine “Devlet Nişanı" ödülünü vermişti.
Hamid Karzai - 17.04.2015
Karzai'nin Kıyafeti British Müzesi'nde Sergilenecek
Eski Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin giydiği Afgan Türklerine ait "çapan" adlı yöresel kıyafetin İngiltere Ulusal Müzesi'nde sergileneceği bildirildi.
Hamid Karzai - 21.03.2015
Afganistan'da Kabine Kurma Çalışmaları
Ülkedeki bakanlıklar geçen altı ayda, belirli bir süre eski Devlet Başkanı Hamid Karzai tarafından görevlendirilen bakanlar tarafından vekaleten yönetildi.
Hamid Karzai - 18.03.2015
Kabil Kara Harp Okulu Yeni Mezunlarını Verdi
Törene, Afganistan'ın eski Devlet Başkanı Hamid Karzai, Türk Askeri Eğitim Yardım Danışma Komutanı Tuğgeneral Şafak Gök'ün yanı sıra çok sayıda Afgan devlet büyükleri katıldı.
Hamid Karzai - 16.02.2015
TSK Kabil'deki Doğan Kışlası'na Veda Etti
Türkiye, askeri kışla olarak kullandığı Gazi ve Warehouse kamplarını da Afgan hükümetine devretmişti.       Doğan Kışlası'nda bulunan Türk askerleri, görevlerini TSK'nin 31 Aralık 2014'te devraldığı Uluslararası Hamid Karzai Havaalanı'nda sürdürecek.
Hamid Karzai - 02.02.2015
Afganistan'da 8 Bakan Göreve Başladı
Ülkedeki bakanlıklar belirli bir süre eski Devlet Başkanı Hamid Karzai tarafından görevlendirilen bakanlar tarafından vekaleten yönetildi.
Hamid Karzai - 24.01.2015
Afganistan Cumhurbaşkanı Ahmedzai, Arabistan'a Gitti
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Nazifullah Salarzai, Twitter sayfasından yaptığı açıklamada Başkan Ahmedzai’nin Arabistan’a gittiğini yazdı. Başkanlık sarayı yetkilileri, Afganistan Cumhurbaşkanı Ahmedzai’nin 54 kişilik kalabalık bir heyetle Arabistan Kralı Malik Abdullah’ın vefatı münasebetiyle düzenlenecek olan Fatiha merasimine katılmak için başkent Riyad’a gittiğini onayladı. Riyad'a gidenler arasında eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai’nin de olduğu ifade edildi.
Hamid Karzai - 20.01.2015
Afganistan Türkmenleri Haklarını İstiyor
Afganistan'da 13 yıl iktidarda kalan eski Devlet Başkanı Hamid Karzai döneminde de Türkmenlerin haklarının tam olarak verilmediğini ifade eden Harus, Türkmenlerin hep arka planda tutulduğunu belirtti.
Hamid Karzai - 20.01.2015
İran Dışişleri Bakanı Zarif Afganistan'da
Afganistan İcra Heyeti Başkanı Abdullah ise bölgede artan IŞİD faaliyetlerinden dolayı endişe ettiğini söyledi. Abdullah, "IŞİD tüm dünya için bir tehdit ve bu tehdidi tüm dünya el ele verip yok etmeli" ifadesini kullandı.          Zarif'in Afganistan ziyaretinde Devlet Başkanı Muhammed Eşref Gani, eski Devlet Başkanı Hamid Karzai ve Afganistan'daki Birleşmiş Milletler temsilcisi ile de görüşmesi bekleniyor.
Hamid Karzai - 12.01.2015
Afganistan'da Bakan Adayları Açıklandı
Ülkedeki bakanlıklar belirli bir süre eski Devlet Başkanı Hamid Karzai tarafından görevlendirilen bakanlar tarafından vekaleten yönetildi.
Hamid Karzai - 06.01.2015
Afganistan'da Hükümet 100 Gündür Kabineyi Kuramadı
Yeni hükümetin ilk 100 gününde ülkedeki bakanlıklar belirli bir süre eski Devlet Başkanı Hamid Karzai tarafından görevlendirilen bakanlar tarafından vekaleten yönetildi.
Hamid Karzai - 31.12.2014
Afganistan'da Hamid Karzai Havalimanı Türk Askerine Emanet
Afganistan’da görev yapan Türk birliği, başkent Kabil’de bulunan Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’nın kontrolünü bugün yapılan resmi törenle Fransız birliğinden teslim aldı.
Hamid Karzai - 27.12.2014
TSK Kabil'deki Hamid Karzai Havaalanı Komutanlığı'nı Devralacak
Türk Silahlı Kuvvetleri 31 Aralık'ta Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Uluslararası Hamid Karzai Havaalanı komutanlığını devralacak.
Hamid Karzai - 26.12.2014
NATO'nun Afganistan'da Sivilleri Vurduğu İddiası
NATO'nun kimi zaman sivilleri yanlışlıkla hedef alması, Afganistan ile NATO ilişkilerini olumsuz etkilemişti. Afganistan'ın eski Devlet Başkanı Hamid Karzai, Afgan güçlerinin sivil bölgelerde operasyon yaptığı sırada NATO'dan hava desteği almalarını yasaklamıştı.
Hamid Karzai - 20.12.2014
Dünyada 2014 Böyle Geçti
Afganistan'da Bağımsız Seçim Komisyonu, Eşref Gani'nin ülkenin yeni devlet başkanı olduğunu açıkladı. Eşref Gani, devlet başkanlığı görevini Hamid Karzai'den devraldı.
Hamid Karzai - 17.12.2014
Pakistan ve Afganistan'dan Ortak Operasyon Kararı
Daha önceki dönemlerde Pakistan-Afganistan ilişkileri karşılıklı suçlamalar sebebiyle gergin seyrediyordu.  Afganistan'ın önceki devlet başkanı Hamid Karzai, Pakistan yönetimini Taliban militanlarını desteklemek ve barındırmakla suçluyordu.
Hamid Karzai - 19.10.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uçakta Soruları Yanıtladı
Pakistan ve Afganistan arasındaki sıkıntılara işaret eden Erdoğan, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer döneminde Pervez Müşerref ve Hamid Karzai ile bire bir görüşmeler yaptığını ve İstanbul'da üçlü olarak bir araya gelmeyi kabul etmeleri üzerine Sezer, Pervez Müşerref, Karzai ve kendisinin katıldığı dörtlü bir toplantı yaptıklarını anımsattı.
Hamid Karzai - 08.10.2014
Afganistan'da İdam
Kabil'in Birinci Mahkemesi, yakalanan yedi kişiyi idama mahkum etmiş ancak İstinaf Mahkemesi, bu kişilerden ikisine yirmişer yıl hapis cezası vermişti. Yaklaşık iki hafta önce de Afganistan'ın eski Devlet Başkanı Hamid Karzai, bu kişilere Kabil'in İstinaf Mahkemesi tarafından duyurulan idam cezasını imzalamıştı.
Hamid Karzai - 30.09.2014
ABD ve Afganistan Stratejik Güvenlik Anlaşması'nı İmzaladı
Cumhurbaşkanlığı görevini Hamid Karzai'den devralan Eşref Gani Ahmadzai, ilk önemli icraatını bugün gerçekleştirdi.
Hamid Karzai - 30.09.2014
Afganistan'da Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcıları Görevi Dualarla Teslim Aldı
Afganistan'da altı ay süren seçim çıkmazı geçen hafta iki adayın ulusal birlik hükümeti kurmak için antlaşması ile sona ermişti. Bu antlaşmanın ardından dün Afganistan'ın yeni Cumhurbaşkanı Eşref Gani Ahmadzai eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai'den görevi teslim almıştı.
Hamid Karzai - 29.09.2014
Bülent Arınç: "Afganistan'da Yeni Bir Dönem Açılıyor"
Afganistan'da bugün düzenlenen Cumhurbaşkanlığı devir teslim törenine Türkiye'yi temsilen katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Umuyorum yeni bir dönem açılıyor Afganistan'da. Bu dönemin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum" dedi. Afganistan'da Cumhurbaşkanı seçilen Eşref Gani Ahmedzay'ın görevi Hamid Karzai'den devraldığı törene Türkiye'yi temsilen katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, törenin ardından Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği'nde basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.
Hamid Karzai - 29.09.2014
Afganistan'da Yeni Dönem Başladı
Hamid Karzai, görevi, devlet başkanlığı seçimini kazanan Ahmedzai'ye devretti.
Hamid Karzai - 29.09.2014
Afganistan'da Ahmedzai Yemin Ederek Resmen Devlet Başkanı Oldu
Afganistan'da düzenlenen yemin töreninde seçimlerin galibi Eşref Gani Ahmedzai, görevi Hamid Karzai’den devralarak ülkenin yeni devlet başkanı oldu.
Hamid Karzai - 28.09.2014
Afganistan'da Taliban ile Yeni Müzakere Süreci
Devlet Başkanı seçilen Ahmadzai, Pazartesi günü görevi Devlet Başkanı Hamid Karzai'den devralacak.
Hamid Karzai - 27.09.2014
Afganistan'da Uluslararası Güvenlik Konferansı
ABD, güvenlik anlaşması ile ilgili görüşmeyi Kasım 2012'de başlatmıştı, ilk amaç anlaşmayı Mayıs 2013'te tamamlamaktı. Ancak Devlet Başkanı Hamid Karzai ile müzakereler zorlu geçtiği için Karzai imzalamayı reddederek kendinden sonra gelecek lidere bırakmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hamid Karzai Haberleri | Hamid Karzai Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Hamid Karzai haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hamid Karzai kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın Tarihine Bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 07:44:59. #1.14#

title