HAMİD KARZAİ HABERLERİ

Hamid Karzai haber, Hamid Karzai son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamid Karzai - 24.03.2017
Afganistan Esi Devlet Başkanı Karzai: "Abd'nın Askeri Varlığı Afganistan'da Terörü Artırdı"
Afganistan eski Devlet Başkanı Hamid Karzai, ABD’nın askeri varlığı Afganistan’da terörü artırdığını söyledi.
Hamid Karzai - 03.03.2017
Afganistan'da Kimlik Sisteminde Yeni Dönem
Elektronik kimliklerin dağıtımı, eski Devlet Başkanı Hamid Karzai döneminde kararlaştırılmıştı.
Hamid Karzai - 15.02.2017
Sovyetlerin, "Afganistan Macerası"Nın Sona Ermesinin Yıl Dönümü
Afganistan'daki Taliban rejimi, ABD'nin öncülüğündeki uluslararası koalisyon tarafından 2001'de devrilinceye kadar devam etti. 2002'de ABD'nin desteğiyle Afganistan Ulusal Meclisi tarafından geçici Devlet Başkanı seçilen Hamid Karzai, 2004 ve 2009'da yapılan seçimleri kazanarak iki dönem devlet başkanlığı görevini yürüttü.
Hamid Karzai - 19.12.2016
Haftanın Tarihine Bakış
2002- Afganistan'da Hamid Karzai'nin başkanlığında kurulan geçici yönetim görevine başladı.
Hamid Karzai - 01.08.2016
Afganistan'da Misafirhaneye Bombalı Saldırı
Kabil Emniyet Müdürü Abdul Rahman Rahimi, saldırganların bomba yüklü aracı, Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı yakınında bulunan, yabancıların kaldığı North Gate adındaki misafirhanenin girişinde patlattığını belirtti.
Hamid Karzai - 21.06.2016
Yük Mü, Gelir Kaynağı Mı: Jungle Sığınmacı Kampı
Kamp nüfusunun çoğunluğunu Afganların oluşturmasından dolayı Jungle'daki lokantaların da büyük bir kısmı Afganlılara ait. Hamid Karzai Restaurant'tan Kabil Restaurant'a kadar birçok Afgan lokantası günün neredeyse 15-16 saati hizmet veriyor.
Hamid Karzai - 13.06.2016
Haftanın Tarihine Bakış
2002- Afganistan'da geleneksel meclis Loya Jirga toplanarak geçici hükümet başkanı olarak Hamid Karzai'yi seçti.
Hamid Karzai - 30.05.2016
Haftanın Tarihine Bakış
2013- Türkmenistan-Afganistan-Tacikistan demiryolunun inşasına, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ve Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin katılımıyla başlandı.
Hamid Karzai - 16.05.2016
Afganistan'da Protesto
Devlet Başkanı Eşref Gani, TUTAP isimli elektrik projesinin 3 yıl önce eski Devlet Başkanı Hamid Karzai döneminde ülkenin kuzeyindeki Salang bölgesinden geçeceği konusunda karar alındığını, merkezi bölgelerden geçmesi halinde maliyetin artacağını söylemişti.
Hamid Karzai - 26.04.2016
Lavrov Eski Afganistan Devlet Başkanı Karzai ile Görüştü
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, eski Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai ile bu ülkedeki gelişmeleri değerlendirdi.
Hamid Karzai - 21.04.2016
13. Avrasya Medya Forumu
Eski Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ise eğitim konusunda Kazakistan'dan aldıkları destekleri hatırlatarak, katkıların ülkelerine çok fayda sağladığını belirtti.
Hamid Karzai - 21.04.2016
Nazarbayev: Yeni Bir Dünya ve Ortak Gelecek İçin Hepimiz Sorumluyuz
Bu arada foruma katılan Afganistan eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai yaptığı konuşmada, dünya siyasetinin temel sorunlarının başında diyalog ve güven eksikliği geldiğini söyledi.
Hamid Karzai - 20.04.2016
13. Avrasya Medya Forumu
Forumun ikinci gününde, açılış konuşmasını Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev'in yapması bekleniyor. Ayrıca yarın foruma, eski Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, eski İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw ve Kazakistan Merkez Bankası Başkanı Kayrat Kelimbetov'un katılması bekleniyor.
Hamid Karzai - 02.03.2016
Afganistan Türk Dostluk Haftası Etkinlikleri
Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliğinin ev sahipliğini yaptığı panele, Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Ali Sait Akın, Afganistan Hac ve Evkaf Bakanı Faiz Muhammed Osmani, eski Eğitim Bakanı Faruk Vardak, eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai'nin başdanışmanı Nematullah Şahrani, milletvekilleri ve din alimleri katıldı.
Hamid Karzai - 15.02.2016
2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Afganistan'ın en önemli ulaşım noktası başkent Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havaalanının Türkiye tarafından işletildiğini belirten Yılmaz, Kararlı Destek Misyonu kapsamında 744 personelin Afganistan'da görev yaptığını söyledi.
Hamid Karzai - 21.12.2015
Haftanın Tarihine Bakış
2002- Afganistan'da Hamid Karzai'nin başkanlığında kurulan geçici yönetim görevine başladı.
Hamid Karzai - 03.11.2015
Çin Devlet Başkan Yardımcısı Li Kabil'de
Afganistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki etkinliğe Çin Devlet Başkan Yardımcısı Li Yüençao, Afganistan İcra Heyeti Başkanı Abdullah Abdullah, Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ve bakanlar katıldı.
Hamid Karzai - 09.09.2015
Afganistan'da Komutan Mesud, Ölümünün 14. Yıldönümünde Anıldı
Taliban'a karşı oluşturulan Kuzey İttifakı'nın lideri Ahmed Şah Mesud için Afganistan’ın başkenti Kabil'de ölümünün 14. yıldönümünde anma töreni düzenlendi. Anma törenine, Afganistan İcra Reisi Dr. Abdullah Abdullah, Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı General Abdul Raşit Dostum, Eski Devlet Başkanı Hamid Karzai, üst düzey bürokratlar ve hükümet yetkilileri katıldı.
Hamid Karzai - 30.07.2015
Taliban Lideri Molla Ömer'in Ölümü
Eski Devlet Başkanı Hamid Karzai döneminde yaklaşık 13 yıl devam eden barış çabalarında Taliban tarafından anayasanın kabul edilmesini, barış görüşmelerinin başlaması için ön koşul olarak belirlenmişti.
Hamid Karzai - 17.07.2015
Gani, Taliban Liderine Teşekkür Etti
Kendisinin bayram mesajının, "Şiddette son verme ve barış" olduğunu vurgulayan Gani, Afgan halkının da barışı istediğini, eski Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin barışın sağlanması için başlattığı sürecin başarılı olacağını söyledi.
Hamid Karzai - 09.07.2015
Afgan Hükümeti ile Taliban Arasındaki Görüşme
Eski Devlet Başkanı Hamid Karzai döneminde yaklaşık 13 yıl devam eden barış çabalarında Taliban tarafından anayasanın kabul edilmesi, barış görüşmelerinin başlaması için ön koşul olarak belirlenmişti.
Hamid Karzai - 08.06.2015
Haftanın Tarihine Bakış
2002- Afganistan'da geleneksel meclis Loya Jirga toplanarak, geçici hükümet başkanı olarak Hamid Karzai'yi seçti.
Hamid Karzai - 01.06.2015
Haftanın Tarihine Bakış
2013- Türkmenistan-Afganistan-Tacikistan demiryolunun inşasına, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ve Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin katılımıyla başlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hamid Karzai Haberleri | Hamid Karzai Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Hamid Karzai haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hamid Karzai kimdir, hayatı ve biyografisi. Lavrov'dan Afganistan Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 15:21:42. #1.14#

title