Hamburglu Terörist, Tatilde Yakalandı

Hamburglu Terörist, Tatilde Yakalandı

Türkiye'de Terör Saldırılarına Karıştığı Gerekçesiyle Interpol Tarafından Aranan Binali Yıldırım (34), Mayorka Adasında Arkadaşlarıyla Tatil Yaparken Yakalandı.

Hamburglu Terörist, Tatilde Yakalandı

Türkiye'de terör saldırılarına karıştığı gerekçesiyle Interpol tarafından aranan Binali Yıldırım (34), Mayorka adasında arkadaşlarıyla tatil yaparken yakalandı.

1993 yılında Türkiye'de Dev-Sol'un gerçekleştirdiği ve 2 Türk askerinin şehit olduğu 6 saldırıya karıştığı tespit edilen Yıldırım, Türkiye'de yakalanarak ömür boyu hapse mahkum edilmişti. 2002 yılında, tutukluluğu esnasında 7 günlük ölüm orucuna giren Yıldırım'ın sağlık sorunları nedeniyle tutukluluk hali ertelenmişti. Bundan yararlanan Yıldırım, Türkiye'den kaçarak Almanya'ya iltica etti. O tarihten beri Almanya'nın Hamburg şehrinde yaşayan ve oturma izni bulunan bir çocuk babası Binali Yıldırım,

İspanya'nın Mayorka adasında Hamburg Dersimspor Kulübü'nden arkadaşlarıyla tatil yaparken yakalandı. Almanya'da hakkında aranma emri dahi olmaması dikkat çeken Yıldırım'ın halen Madrid'de bir hapishanede tutuklu bulunduğu öğrenildi. Yıldırım'ın Türkiye'ye iade edilmesi bekleniyor.

Hamburg Dersimspor Kulübü üyesi olan Binali Yıldırım'ı kulüpten tanıdıklarını belirten kulüp Başkanı Mahmut Çapan ve ikinci Başkan Dr. Cengiz Sevinç, "Binali, kulübümüzün üyesidir. Aramızda bulunduğu süre içinde siyasi görüşünü bizimle paylaşmadı. Kulübümüz bu sene Kreisliga 2'de şampiyon olunca 14 oyuncumuz 28 Mayıs'ta İspanya'ya tatile gitti. Binali de onlarla birlikte gitmek istedi" açıklamasında bulundu.

Kapılarının herkese açık olduğunu belirten başkanlar, kendilerine gelen insanların kökenlerini araştıramadıklarını ve siyasetten uzak bir spor kulübü olduklarını söyledi.

(NU-CY-CY-ÖZ-D)