Hamburg Spd Teşkilatında Yenilenme Hareketi

Hamburg Spd Teşkilatında Yenilenme Hareketi

Almanya'nın Hamburg Eyaletinde Sosyal Demokratlar Partisi'nin (Spd) Düzenlediği Yeni Yıl Resepsiyonu, Rakip Belediye Başkanlarının Buluşmasına Sahne Oldu.

Hamburg Spd Teşkilatında Yenilenme Hareketi
04.02.2007 16:00 | Son Güncelleme: 04.02.2007 16:00

Almanya'nın Hamburg eyaletinde Sosyal Demokratlar Partisi'nin (SPD) düzenlediği yeni yıl resepsiyonu, rakip belediye başkanlarının buluşmasına sahne oldu.

Resepsiyona Türk iş adamlarının yanı sıra dernek üyeleri ve bürokratlar da katıldı. 25 Şubat tarihinde tabanını belirleyecek olan parti, resepsiyonda belediye başkanlığına aday olan Eyalet Parti Başkanı Dr. Mathias Petersen ile kıyasıya yarışan Dr. Dorethee Stapelfeld'in katılımıyla da hareketlendi. Yaklaşan seçim nedeniyle parti içinde boy gösteren ve diyalog içinde bulunan Stapelfeld, yaptığı konuşmada hedeflerini anlattı.

Hamburg Mitte Meclis üyesi Murat Gözay da parti içinde yaşanan yeni başkan yarışı konusunda, "İyi olan kimse 25 Şubat'ta partimizi o temsil etsin" dedi. Stapelfeld'in iki hafta önce adaylığını ilan etmesinin kendisi için bir sürpriz olduğunu anlatan Gözay, parti içi seçimlerinden sonra gelecek olan 2008 seçimleri için Türk kökenli Alman vatandaşlarını oy kullanmaya ve siyaset hayatında aktif olmaya çağırdı.

(FD-CY-CY-HO-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title