Hamburg: Çin Başbakanı Wen Jiabao Almanya'da

Hamburg: Çin Başbakanı Wen Jiabao Almanya'da

Çin Başbakanı Wen Jiabao, 2 Günlük Resmi Temaslarda Bulunmak Üzere Almanya'ya Geldi. Jiabao'nun, Ticaret ve İran'ın Nükleer Temaslar Konusunda Çeşitli Görüşmelerde Bulunması Bekleniyor.

Hamburg: Çin Başbakanı Wen Jiabao Almanya'da

Çin Başbakanı Wen Jiabao, 2 günlük resmi temaslarda bulunmak üzere Almanya'ya geldi. Jiabao'nun, ticaret ve İran'ın nükleer temaslar konusunda çeşitli görüşmelerde bulunması bekleniyor.

Çin Başbakanı Wen Jiabao, Almanya'ya geldi. Ticaret ve İran'ın nükleer programı başlıkları altında görüşmeler gerçekleştirecek olan Jiabao'nun, 2 gün süre ile Almanya'da kalacağı bildirildi. Almanya Ekonomi Bakanı Michael Glos, Hamburg'ta yapılan Çin-Avrupa ekonomik forumunda Çin pazarının açılması halinde, ürünlerin daha sıkı denetimden geçirileceğini vurgulayarak, korsan ürünlere izin verilmeyeceğini söyledi. Almanya'da Çin ile ticaret yapan 700'e yakın firma bulunuyor. Gloss, Çin ile daha sıkı bir ticaret ilişkisi kurmak istediklerini ancak korsan ürünlerin halen problem oluşturduğunu ve bunun bir dengeye oturtulması gerektiğini de ifade etti.

Bu arada, Wen Jiabao'nun yarın Alman meslektaşı Angela Merkel ve Devlet Başkanı Horst Koehler ile biraraya gelmesi bekleniyor. Merkel ve Jiabao'nun uluslararası anlamda öneme sahip konuları değerlendirecekleri, başta Ortadoğu'daki barış süreci olmak üzere, İran'ın nükleer programı konularını ele alacakları belirtildi.