Hamburg: 2006 Dünya Kupası'ndan Kısa Kısa

Almanya'da düzenlenen 2006 Dünya Kupası C Grubu ilk maçında Arjantin, Fidişi Sahilleri'ni ilk yarıda bulduğu gollerle 2-1 mağlup etti.

Hamburg: 2006 Dünya Kupası'ndan Kısa Kısa

Almanya'da düzenlenen 2006 Dünya Kupası C Grubu ilk maçında Arjantin, Fidişi Sahilleri'ni ilk yarıda bulduğu gollerle 2-1 mağlup etti.

50 bin kişinin izlediği maçta futbolseverler, ortaya koydukları performanstan dolayı iki takımı da ayakta alkışladı. Arjantin, Fildişi Sahilleri karşısında 24. dakikada Crespo ve 38. dakikada Saviola'nın golleriyle ilk yarıyı 2-0 önde kapattı. İkinci yarının 82. dakikasında Drogba, Fildişi Sahilleri'nin karşılaşmadaki tek golünü atarken, Arjantin, sahadan 2-1 galip ayrılmayı başardı. Bu maçta ön plana çıkan oyuncular ise, Arjantin'den Riquelme ve Saviola ile Fildişi Sahilleri'nden Drogba ve Zokora oldu.

Arjantin Milli Takımı Teknik Direktörü Jose Pekerman, maçın ardından yaptığı açıklamada, "Haklı bir galibiyet elde ettik. Takımımla gurur duyuyorum. En azından bu galibiyet, önümüzdeki maçlar için umut oldu. Başlangıcımız iyi oldu ancak henüz final maçı için konuşmanın erken olduğunu düşünüyorum'' dedi

Arjantin Milli Takımı'nın karşılaşmadaki ilk golünü kaydeden Hernan Crespo da, ''İyi başladık ve sonu gelmeli'' derken, Fildişi Sahilleri'nin, teknik yönden çok güçlü olduğunun altını çizdi.

Fildişi Sahilleri Milli Takımı Teknik Direktörü Henri Michel ise, ''Tecrübesizliğimizin kurbanı olduk. Kale önünde yakaladığımız fırsatları değerlendirmeli ve beraberlik golünü bulmalıydık. En önemli anlarda sakin karar veremediğimiz için beraberlik de olmadı'' şeklinde konuştu.

Öte yandan, Arjantin Milli Takımı'nın efsane futbolcularından Diego Armando Maradona da maçı tribünden izledi. Maradona'nın özellikle maçın son dakikalarında sık sık elini havaya kaldırarak dua ettiği gözlendi.

Kaynak: İHA