Hamas Yandaşları Memur Maaşlarının Ödenmemesini Protesto Etti

Hamas Yandaşları Memur Maaşlarının Ödenmemesini Protesto Etti

Hamas, Bir Süredir Verilmeyen Memur Maaşlarının Tekrar Verilmesi İçin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Başbakan Salam Feyyad'ı Protesto Etmek Amacıyla Gazze'de Bir Gösteri Düzenledi.

Hamas Yandaşları Memur Maaşlarının Ödenmemesini Protesto Etti

Hamas, bir süredir verilmeyen memur maaşlarının tekrar verilmesi için Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Başbakan Salam Feyyad'ı protesto etmek amacıyla Gazze'de bir gösteri düzenledi.

Hamas yandaşlarının düzenlediği gösteride, taşınan pankartlar ve atılan sloganlarla Filistin Başbakanı Fayyad ve Devlet Başkanı Abbas protesto edildi. Gösteriye katılan Umm Muhammed Ebu Jayyab isimli Filistinli kadın, "Memurların maaşlarının verilmesi gerekiyor. Çocuklarımız çok mağdur oluyor. Onlara ne yemek yapabiliyoruz ne de üzerlerine giyecek yeni bir şeyler alabiliyoruz. Maaşların yarısının ödenmesi bile bu problemlerin bir kısmı ortadan kaldırmaya yeter" dedi. Shihadeh Surekey isimli bir başka

Filistinli, "Siyonistlerin baskısı altında her geçen gün eziliyoruz ve bu yetmezmiş gibi bir de maaşlarımızı kesiyorlar. Siyonistler'in baskısı yüzünden değil, açlıktan ölecek duruma getirildik" diye konuştu.

(EL-EA-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA