Hamas'ın Siyasi Lideri Meşal'in Açıklamaları

Hamas'ın Siyasi Lideri Meşal'in Açıklamaları

Hamas'ın Sürgündeki Lideri Halid Meşal, ABD ve İsrail'in Filistinlilerin İçişlerine Karışmalarına Şiddetle Karşı Çıkarak, Filistin'de Hamas ve El Fetih Arasında Meydana Gelen Çatışmaların Bir An Önce Durdurulması Çağrısında Bulundu.

Hamas'ın Siyasi Lideri Meşal'in Açıklamaları

Hamas'ın sürgündeki lideri Halid Meşal, ABD ve İsrail'in Filistinlilerin içişlerine karışmalarına şiddetle karşı çıkarak, Filistin'de Hamas ve El Fetih arasında meydana gelen çatışmaların bir an önce durdurulması çağrısında bulundu.

İsrail'in Mescidi Aksa'ya yönelik ihlalleri dolayısıyla bugün Suriye'nin başkenti Şam'da olağanüstü bir basın toplantısı düzenleyen Meşal, "Filistin halkı Mescidi Aksa'yı var gücüyle savunacaktır. İsrail, Mescidi Aksa'ya zarar vermesi durumunda başına neyin geleceğini iyi biliyor" dedi.

Yapılan ateşkes anlaşmalarına rağmen Hamas ve El Fetih üyeleri arasında devam eden ve bir türlü dinmeyen çatışmalara da değinen Meşal, "Filistin iç çatışmalarının sona erdirilmesi için elimizden gelen her türlü çabayı harcayacağız. Başta Amerika ve İsrail olmak üzere dış güçlerin müdahalesi Filistin iç çatışmalarını körüklüyor. Sizinde bildiğiniz gibi, ABD bölgede kendi çıkarları doğrultusunda yeni bir strateji geliştiriyor. Filistin'de işgal sorununun dışında, dış güçlerin müdahalesi de büyük sorunlar oluşturuyor" diye konuştu.

(GY-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA