Hamas'ın Siyasi Lideri Meşal Endonozya Dışişleri Bakanı ile Görüştü

Hamas'ın Siyasi Lideri Meşal Endonozya Dışişleri Bakanı ile Görüştü

Suriye'yi Ziyaret Etmekte Olan Endonezya Dışişleri Bakanı Hassan Wirajuda, Hamas'ın Sürgündeki Lideri Halid Meşal ile Bir Araya Geldi.

Hamas'ın Siyasi Lideri Meşal Endonozya Dışişleri Bakanı ile Görüştü

Suriye'yi ziyaret etmekte olan Endonezya Dışişleri Bakanı Hassan Wirajuda, Hamas'ın sürgündeki lideri Halid Meşal ile bir araya geldi.

Hamas lideri Meşal ile Endonezya Dışişleri Bakanı Wirajuda arasında Suriye'nin başkenti Şam'da gerçekleşen görüşmede, Hamas ve El Fetih arasındaki çatışmaların son bulması için yapılabileceklerin ele alındığı belirtildi. Görüşmeden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Meşal, "Sayın Bakan Endonezya'nın, Filistin halkının bağımsız devlet kurma hakkını desteklediğini, Filistin iç sorunlarına biran önce çözüm bulunmasına ve Filistin ulusal birlik hükümetinin kurulmasına özen gösterdiğini söyledi. Ayrıca Endonezya'nın bu amaç için çabalarını yoğunlaştırmaya hazır olduğunu vurguladı. Bizde Wirajuda'ya, Filistin'deki iç çatışmalar ve dış güçlerin bu çatışmalardaki rolü hakkında bilgi verdik. Filistin halkı ulusal haklarından başka hiçbir şey istemiyor" dedi.

Öte yandan Suriye ziyaretine dün başlayan Endonezya Dışişleri Bakanı Wirajuda, dün yaptığı açıklamada, ülkesinin Filistin iç çatışmalarına bir çözüm bulmasına katkıda bulunmak amacıyla arabuluculuk yapacağını ilan etmişti.

(GY-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA