Hamas'ın Bakanlar Kurulu Toplantısı

Hamas'ın Bakanlar Kurulu Toplantısı

Hamas Hükümeti'nin Dışişleri Bakanı Mahmud Ez Zahhar, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın İsrail ve ABD ile Görüşmelerinin Filistinliler İçin Bir Faydası Olmadığını Savundu.

Hamas'ın Bakanlar Kurulu Toplantısı

Hamas Hükümeti'nin Dışişleri Bakanı Mahmud Ez Zahhar, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın İsrail ve ABD ile görüşmelerinin Filistinliler için bir faydası olmadığını savundu.

Hamas'ın Gazze'deki hükümetinin bakanlar konseyi toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Zahhar, İsrail Dışişleri Bakanı ile Mahmud Abbas'ın görüşmelerinin Filistinliler için bir şey sağlamadığını ileri sürdü. Zahhar, "Amerika ve İsrail'in verdikleri, Filistin halkının çıkarlarını engelleyemez. 250 tutuklunun serbest bırakılması ile de Arap ve İslam dünyasının imajını zedelediklerini düşünüyorum" dedi. Silahların hizipçilik için kullanıldığı iddialarına yanıt veren Zahhar, "Silahlar,

Filistin'in direnişi ve Batı Şeria'daki Filistin halkının savunması için kullanıldı. İddia edildiği gibi hizipçilik için kullanılmadı" diye konuştu.

Ez Zahhar, daha sonra İsmail Haniya başkanlığında Hamas üyelerinin bir araya geldiği Bakanlar Kurulu toplantısına katıldı.

(EL-MS-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA