Hamamönü Söyleşileri Aralık Ayı Programı Belli Oldu

Hamamönü Söyleşileri Aralık Ayı Programı Belli Oldu

Altındağ Belediyesi tarafından Hamamönü'nde gerçekleştirilen kültür, sanat ve edebiyat söyleşilerinin Aralık ayı programı belli oldu.

Hamamönü Söyleşileri Aralık Ayı Programı Belli Oldu

Altındağ Belediyesi tarafından Hamamönü'nde gerçekleştirilen kültür, sanat ve edebiyat söyleşilerinin Aralık ayı programı belli oldu. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşilerin Aralık ayı programında çok sayıda program yer alacak.

Altındağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tarihi Kabakçı Konağı'nda gerçekleştirilen sohbetler, sanatseverlere tadına doyulmayacak akşamlar sunuyor. Aralık ayı Hamamönü Söyleşileri kapsamında, önceki aylarda da söyleşi programının konuğu olan isimlerin yanı sıra, daha önce söyleşi programına katılmamış yeni konuklar da, birbirinden ilginç konularıyla yer alacak. Hayati İnanç'ın 'Can Veren Pervaneler' adlı sohbet programı, 'Kırım-Tatar şiir ve edebiyat günü', Ahmet Yenilmez ile 'Can Dilleri Sohbetleri', Mehmet Nuri Parmaksız ile 'Kabakçı Konağı Şiir Dinletileri', Muhafazakar Demokrat Düşünce Topluluğu'nun 'Demokrasi Söyleşileri', Ankara Seymen Kulübü'nün düzenlediği Seymen Sohbetleri daha önceki aylarda da olduğu gibi gönüllere taht kuracak.

Abdullah Abdulkadiroğlu'nun 'Ankara'da Gazetecilik', Abdullah Gündüz'ün 'Türkülerde Felsefe', Semazenbaşı Şahin N.Şair'in 'Semaya Çağrı', Ati Türk Müziği Topluluğu'nun 'Yöre Yöre Türkülerimiz', Sadık Yalsızuçanlar'ın 'Açık Deniz' Osman Çeviksoy'un 'Sanat Anlayışım', Neva Türk Müziği Topluluğu'nun 'Türk müziğinde neyzen bestekarlar' konulu söyleşiler, katılımcılara unutulmaz saatler yaşatacak.

Aralık ayı Hamamönü Söyleşileri programında sadece sohbet ve söyleşi dolu değil, müzik dolu akşamlar da yaşanacak. Altındağ Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Şefi İlkim Eylül İlk'in 'Davut Sulari Eserleri Dinletisi', Altındağ Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Şefi Cengiz Taşkent'in 'M.Nurettin Selçuk Eserleri Dinletisi' ve Kırım-Tatar müzikleri dinletisi programları da müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Hamamönü Söyleşileri Aralık ayı programı 30 Ocak tarihinde, Yard. Doç. Dr. Yakup Deliömeroğlu'nun "Bağımsızlıklarının 20. yılında Türk cumhuriyetleriyle edebi ilişkilerimiz" konulu sohbetiyle sona erecek.