Haluk Ulusoy, Bakan Şahin'i Hedef Gösterdi

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Demokratik Bir Şekilde Seçildiğini Belirterek, "Türkiye'de Eğer Bir Kaos Yaratıldıysa, Futbolun İçinde Kamplara Bölünme Durumu Varsa, Bunun Baş Sebeplisi Sayın Devlet Bakanıdır" Dedi.

Haluk Ulusoy, Bakan Şahin'i Hedef Gösterdi

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, demokratik bir şekilde seçildiğini belirterek, "Türkiye'de eğer bir kaos yaratıldıysa, futbolun içinde kamplara bölünme durumu varsa, bunun baş sebeplisi sayın devlet bakanıdır" dedi.

Haluk Ulusoy, Lig TV internet sitesindeki röportajında, çeşitli konulardaki soruları yanıtladı. FIFA'nın, federasyona dışarıdan müdahaleyi önleyecek yasa değişiklikleri yapılmasını isteyen yazısının, özerk futbolu korumaya yönelik olduğunu kaydeden Ulusoy, bunun, tüm ülke federasyonları için uygulanması gereken bir statü olduğunu ve FIFA'nın, siyasilerin futbolun içinde olmasını istemediğini bildirdi.

Gidişatın yanlış olduğunu, FIFA'nın bu işe el koyabileceğini her zaman söylediğini anlatan Haluk Ulusoy, şöyle dedi:

“Türkiye'yi bir kaos ortamına sürüklemeye gerek olmadığını hep söyledik. Ben başından beri, seçildiğim günden bu yana hep aynı şeyi söylüyorum. Türkiye'de eğer bir kaos yaratıldıysa, eğer Türkiye'de futbolun içinde kamplara bölünme durumu varsa, bunun baş sebeplisi sayın devlet bakanıdır. Genel kurul olmuş, seçilmiş bir yönetim var, seçildiği gün daha yarım saat geçmeden, Meclis'e gidip benim için konuştu. Sonrasında benim hakkımda 13 defa 'Gidin seçim için imza toplayın' diye konuştu, bütün kulüpleri birbirine düşürdü. Kulüplerle federasyon birbirinin karşısındaymış gibi, cephe olarak gösterilmeye çalışıldı. Bunların altında hep sayın bakanımız vardı.

Ben hep söylüyorum, bu bir gerçektir. Türk futbolunda kaosa sürüklenmiş bir durum varsa, federasyonla kulüpler arasında eğer problem yaşanıyorsa, yaşatılmışsa, bunun baş sebeplisi sayın bakandır. Başka hiç kimse değildir. Seçimden sonra federasyon normalde görevine devam ediyordu, ama maalesef sayın bakanımız seçim yapıldığı andan itibaren devamlı, durmak dinmek bilmeyen bir şekilde 'Bu federasyon gitmelidir' dedi. Bunun galibi veya mağlubu diye ben bir şey düşünmüyorum.

Ben yine söylüyorum, hükümetimle beni hiç kimse karşı karşıya getirmesin. Ülkenin hükümetiyle Futbol Federasyonu karşı karşıya gelmemelidir, getirilmemelidir."

"GÖREVİMİ YAPIYORUM"

Haluk Ulusoy, hükümetle ya da başbakan ile karşı karşıya gelmek gibi bir derdi olmadığını belirterek, “Demokratik bir şekilde seçilmişim, görevimi yapıyorum. Ben görev yapmak istiyorum” dedi.

FIFA statülerinin sadece Türkiye için değil, tüm ülkeler için geçerli olduğunu vurgulayan Haluk Ulusoy, şöyle devam etti:

"Sayın bakanımızın sevecen olmasını isteriz. Federasyona saygı duymasını isteriz. Seçilmiş, demokratik bir hakla gelmiş federasyon yönetimine yaklaşımı daha güzel olmalı diye düşünüyorum. Ben bunları hak etmedim. Hak ettiğim hiçbir şey yok. Hak etmediğimiz bir durumla karşılaştığında insan niye üzülmesin ki? Ben her zaman söylüyorum, çiğ yemedim ki midem ağrısın. Beynim, yüreğim, tecrübemle Türk futboluna hizmet ediyorum. İşte buyurun... Milli Takım, FIFA'da 17. sıraya yükseldi. Allah'ın izniyle haziran, temmuz, ekim aylarında göreceksiniz 2., 3. sıralara gelecek mi, gelmeyecek mi... Ülkemi en iyi şekilde temsil ediyorum ve yüceltiyorum. O zaman bana yardımcı olmaları gerek. Yani ülkeyi rezil edenler baş tacı, ama ülkeyi geldiği günden beri hep yukarılara doğru taşımak isteyen, dünya arenasında bir insana da 'Hadi sen git, bizim istediğimiz bir başkası gelsin' deniyor. Böyle bir dünya olur mu ?

Beni genel kurulum seçti. Ben genel kurumumun karşısına çıkarım ancak. Onlara sadece 'Hakkınızı helal edin' derim. Ben ülkem için çalışıyorum. Türkiye'nin menfaati için çalışıyorum. İnanıyorum ki Türk insanı bana dualarıyla büyük bir iletişim kuruyor ve pozitif elektriklerini yolluyor. Ben inanıyorum, Allah herkesin kalbine göre veriyor. Benim de kalbime göre veriyor. Allah doğrunun yanında, 'Yürü kulum' diyor, gidiyoruz."

YENİDEN ADAYLIK KONUSU

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, FIFA'nın, “Dönem sınırı getirilemez” açıklamasından sonra yeniden başkanlığa aday olup olmayacağıyla ilgili soruya, “Şu an, gelecek için bir şey söyleyemem” yanıtını verdi.

Ulusoy, FIFA'nın isteklerinin uygulanması mecburiyeti olduğunu ve statülerin değiştirilmesi gerektiğini ifade ederken, “Genel kuruldan geçirmek zorundayız. Ondan sonraki dönemde, bunlar değiştikten sonra ne olur, şu anda söylemek zor” dedi.