Halterde Nurcan Taylan'dan 3 Madalya

Olimpiyat Şampiyonu Nurcan Taylan, 3 Yıl Aradan Sonra İlk Kez Katıldığı 20. Avrupa Bayanlar Halter Şampiyonası'nın İlk Gününde, Silkme ve Toplamda Gümüş, Koparmada İse Bronz Madalya Kazandı.

Halterde Nurcan Taylan'dan 3 Madalya

Olimpiyat Şampiyonu Nurcan Taylan, 3 yıl aradan sonra ilk kez katıldığı 20. Avrupa Bayanlar Halter Şampiyonası'nın ilk gününde, silkme ve toplamda gümüş, koparmada ise bronz madalya kazandı.

Nurcan Taylan, koparmadaki ilk hakkında 83 kiloyu kaldırdı. İkinci ve 3. denemesinde koparmada 86 kiloyu kaldıramayan Nurcan, üçüncü sırada kaldı. Koparma müsabakasında İspanyol Juan Estefania 85 kiloyla altın madalyaya ulaşırken, İtalyan halterci Pagliaro Caterina ise 74 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalya aldı.

Yine aynı sıklete poduyala çıkan Sibel Özkan, 78 kilo ile 4. sırada kaldı.

Nurcan Taylan, silkme yarışmasında ilk hakkında kaldırdığı 103 kilo ve toplamda da 186 kiloyla gümüş madalyanın sahibi oldu.

İspanyol Juan Estefania, silkmede 104 kilo ve toplamda da 189 kilo ile altın madalyaya ulaştı. Silkmede Fransız Melani Noval 99 kiloyla 3. sırayı alırken, toplamda da 179 kilo kaldıran İtalyan halterci Pagliaro Caterina bronz madalya kazandı.

Kaynak: DHA