'Halkın Takdirine Saygılıyım'

'Halkın Takdirine Saygılıyım'

Milletvekili Olup Olmadığının Belirlenmesi İçin Yapılan İtirazın Sonucunu Bekleyen AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Abdulmuttalip Özbek, Halkın Takdirine Saygılı Olduklarını Belirtti.

'Halkın Takdirine Saygılıyım'

Milletvekili olup olmadığının belirlenmesi için yapılan itirazın sonucunu bekleyen AK Parti 2. sıra milletvekili adayı Abdulmuttalip Özbek, halkın takdirine saygılı olduklarını belirtti.

Gümrüklerden gelen oylarla AK Parti 2. sıra milletvekilliğine kesin gözüyle bakılan Abdulmuttalip Özbek, Biçer Mahallesi'nde bulunan evinde kendisini tebrik etmeye gelenleri karşıladı. Evinin bahçesinde ildeki basın mensuplarına açıklamada bulunan Özbek, halkın takdirine saygılı olduklarını belirtti. Özbek, "Hakkari'yi karış karış dolaştık. Halkımızın takdiri buymuş. Biz de bu sonuçtan tabi ki hem partimiz adına hem de Hakkari adına çok memnunuz. Bize destek veren, bizimle olan, bu uğurda dağ taş demeden

dolaşan bütün insanlarımıza saygılar sunuyorum. Bize oy vermeyen insanlara da saygı sunuyorum. Biz eğer milletvekili olabildiysek bütün insanlarımızın vekiliyiz. Artık bugünden sonra Hakkarililer'in milletvekilliğini unvanını taşıyabilirsek bütün hepsine hizmet etmek, bizim boynumuzun borcudur" dedi.

Bir gazetecinin 'Seçim kurulunun kesin bir kararı açıklanmadı, ama sizin milletvekilliğinize kesin gözüyle bakılıyor. Siz nasıl düşünüyorsunuz?' yönündeki sorusuna ise Özbek, "Ben de Yüksek Seçim Kurulu'nun tam kararı çıktıktan sonra bir şey söyleyebilirim. Şuanda sizin ısrarlarınız üzerine ben bu şeyi söylüyorum. Sonuç neyse hayırlısı olur inşallah" şeklinde cevap verdi.

(FT-MET-OK-Y)