'Halkın İradesi 22 Temmuz'da Gerginliği Bitirdi'

'Halkın İradesi 22 Temmuz'da Gerginliği Bitirdi'

Müsiad Eskişehir Şubesi Başkanı Harun Çetintürk, 'Cumhurbaşkanlığı Seçim Sürecinde Oluşturulan Gerginlik, Dayatma ve Kriz Ortamı, Halkın İradesi ile 22 Temmuz Günü Son Buldu' Dedi.

'Halkın İradesi 22 Temmuz'da Gerginliği Bitirdi'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Harun Çetintürk, "Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde oluşturulan gerginlik, dayatma ve kriz ortamı, halkın iradesi ile 22 Temmuz günü son buldu" dedi.

22 Temmuz seçimlerini değerlendiren Çetintürk, seçimlere yüzde 85 oranında katılım olmasının temsilin tam olarak yansıması açısından önemli olduğunu söyledi. Türkiye'nin güven ve istikrarı seçtiğini ifade eden Harun Çetintürk, "Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde ülkemizde oluşturulan gerginlik, dayatma ve kriz ortamı, halkın iradesi ile 22 Temmuz 2007 tarihinde son buldu. Seçim sonucunda halkımız, oyunu yaklaşık yüzde 40 oranında arttıran iktidar partisinin geçmiş dönem politikalarına, ekonomik

performansına ve sağladığı istikrara onay verdi. 3 partili ve bağımsızlardan oluşan bir meclisin ortaya çıkması da, temsili demokrasi açısından memnuniyet vericidir. Seçim sonuçlarına göre, cumhurbaşkanlığı seçiminde Meclis'teki oylamaya girmeyerek yapay krizlere sebep olan ve süreci kilitleyen partilerin aldıkları oy oranı, halkımız tarafından tasvip görülmediğini açıkça gösterdi" diye konuştu.

Çetintürk, seçim sonuçlarından iktidarın ve muhalefetin gerekli dersleri çıkarması gerektiğine inandıklarını sözlerine ekledi.

(OÖ-MEF-MEF-Y)