Halkbank'ın Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Halkbank'ın Olağan Genel Kurul Toplantısı, Ankara'da Genel Müdürlük Binasında Hissedarların Katılımıyla Gerçekleştirildi.

Halkbank'ın Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Halkbank'ın Olağan Genel Kurul Toplantısı, Ankara'da Genel Müdürlük binasında hissedarların katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Denetim Kurulu raporlarının okunmasının ardından bağımsız denetim kuruluşu raporu Halkbank Genel Kurulu bilgisine sunuldu.

2006 yılı sonu bilanço, kar/zarar ve kar dağıtım tablosunun açıklandığı Genel Kurulda, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun Halk Bankası hisselerinin halka arz edilmek suretiyle satılması kararı ile ana sözleşme değişiklikleri onaylandı.

Genel Kurul'un ardından yapılan açıklamada, özelleştirme ile ilgili çalışmaların koordineli olarak sürdürüldüğü ve gelişmelerin periyodik olarak kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi.

Halk Bankası'nın karı 2006 sonu itibarı ile geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 55.8 artarak 863 milyon YTL olarak gerçekleşti. Kredi hacmi 2006 yılında yüzde 84 artış göstererek 11 milyar 646 milyon YTL'ye ulaştı. 2005 yılında 21.113 milyon YTL olan toplam mevduatını 2006 yılında yüzde 28,2 artışla 27 milyar 188 milyon YTL'ye çıkaran Halkbank'ın toplam aktifleri bir önceki yıla göre yüzde 28,8 artışla 34 milyar 425 milyon YTL'ye çıktı.

Genel Kurul toplantısıyla ilgili hissedarların daha rahat inceleme yapması için Genel Kurula ait bilgi ve dökümanların Halk Bankası'nın www.halkbank.com.tr adresli internet sitesinde yayınlandığı belirtildi.

(LK-ERÖ-HO-E)

Kaynak: İHA