Halkbank, Avrupa Şampiyonluğunu Kazanmak İstiyor

Bu Sezon Türkiye'yi Avrupa Kupaları'nda Temsil Eden Halkbank Voleybol Takımı, Hafta Sonunda Rusya'da Oynanacak Olan Avrupa Konfederasyon Kupası Final-four Karşılaşmaları İçin Bu Ülkeye Gitti.

Halkbank, Avrupa Şampiyonluğunu Kazanmak İstiyor

Bu sezon Türkiye'yi Avrupa Kupaları'nda temsil eden son takım olan Halkbank Voleybol Takımı, hafta sonunda Rusya'da oynanacak olan Avrupa Konfederasyon Kupası Final-Four karşılaşmaları için bu ülkeye gitti.

Final-four mücadelesinde ilk olarak Cumartesi günü evsahibi Rusya'nın Urangoi takımıyla karşılaşacak olan Halkbankası bu maçı galibiyetle geçerek, final oynamak istiyor. Başkent temsilcisinin en büyük hedefi ise şampiyon olarak, Türkiye'de bunu başaran ilk erkek voleybol takımı olabilmek.

17-18 Mart 2007 tarihlerinde Rusya Federasyonu'na bağlı Sibirya'nın Fakelurengeoi şehrinde yapılacak olan final maçlarıyla sona erecek olan Cev Cup'ta, Halkbank ilk maçını Rusya'nın Fakal Navy Uranga takımını yendiği takdirde İtalya'nın Copra Piecenza ve Fransa'nın Stade Paitevin Patians takımlarının galibiyle final maçına çıkacak.

Halkbank'ın mevcut kadrosunda 8 Türk, biri Amerikalı üçü Sırp olmak üzere toplam 4 yabancı oyuncu bulunmakta. Halkbank voleybol takımı Avrupa kupasına lig üçüncüsü olarak katıldığı Cev Cup'ta, Fenerbahçe ilk turda elenirken, Halkbank çıktığı 9 karşılaşmanın hepsini kazanırken rakiplerine sadece 6 set verdi.

Halkbank Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Salih Yergin, Rusya'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için çalışacaklarını belirterek, "Tam kadro Rusya'ya gidiyoruz. 58 takımla başlayan Konfederasyon Kupası'nda son 4 takım arasına kaldık. Bu 4 takım içinde her takımın şampiyonluk şansının eşit olduğunu düşünüyorum. Rakiplerimiz voleybola büyük yatırımlar yapan ve şampiyonlukları bulunan takımlar. Bizim kaybedecek hiçbir şeyimiz yok, ama rakiplerimizin kaybedecek çok şeyleri var. Biz, şampiyonluğu istiyoruz. En kötü ihtimalle bir final oynamak istiyoruz. Rusya'dan başarıyla döneceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Mehmet Yılmaz, çok iyi bir hava yakaladık Rusya'dan türkiyeye şampiyon olarak dönmek istiyoruz dedi.

Halkbank'ın başarı voleybolcuları Ulaş Kıyak ve Volkan Güç, Avrupa'da son 4 takım arasına kalarak güçlerini gösterdiklerini belirterek, Rusya'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade ettiler.