Halkalı Haberleri

Halkalı haber, Halkalı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Halkalı - 15.05.2021
Marmaray kıtalar arasındaki yük taşımacılığının kalbi oldu
AA muhabirinin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı TCDD Taşımacılık AŞ'den aldığı bilgiye göre, 29 Ekim 2013'te açılarak Kazlıçeşme-Ayrılık Çeşmesi arasında İstanbul'un toplu taşımacılığına büyük konfor ve rahatlık getiren Marmaray, 12 Mart 2019'da tamamının hizmete girmesiyle Gebze-Halkalı Hattı'nda salgın öncesinde günde ortalama 350-420 bin kişiye hizmet verdi.
Halkalı - 14.05.2021
Trenler, tam kapanma öncesindeki sefer saatlerinde hizmet verecek
Bölgesel trenler ise kapanma öncesi dönemdeki tarifeye göre işletilecek. Marmaray, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde 30 dakika, diğer günlerde Zeytinburnu-Maltepe arasında 8 dakika, Halkalı-Gebze arasında 15 dakika aralıklarla hizmet verecek.
Halkalı - 08.05.2021
KÜÇÜKÇEKMECE'DE KAMYONETİN ÇOCUĞA ÇARPTIĞI FECİ KAZA KAMERADA
Kaza Cuma günü saat 13.00 sıralarında Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi Halkalı Altınşehir İstanbul Caddesi'nde meydana geldi.
Halkalı - 24.04.2021
Ege'nin tarihi kenti Tire'de asırlık kapı tokmakları müzede sergileniyor
Tokmağa asılan iplerle mesajlaşma Tokmakların arkasındaki konutta kimin yaşadığına ilişkin anlamlar üstlendiğini, statü göstergesi olduğunu, bir mesajlaşma işlevi de bulunduğunu aktaran Bilici şöyle konuştu: "Ev sahibi bir yere giderken tokmağa ip asar ve kendisi yokken ziyarete gelenlere 'evde yokum' mesajı verirdi. Asılan ip kısa ise gidilen mesafe yakın anlamına gelir. Evin sahibi uzun süre dönmeyecekse ipin en ucuna düğüm atarak mesajını vermiş olurdu. Ziyarete gelenler ise eğer yakından geliyorlarsa üst kısmına, uzaktan geliyorlarsa alt kısmına düğüm atardı. Misafir şehir dışında gelmişse de halkalı düğüm atardı.
Halkalı - 21.04.2021
Elazığ'da bir köyde Kovid-19 karantinası başlatıldı
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Halkalı köyünde Kovid-19 vakası tespit edilmesi üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla salgının engellenmesi, sosyal izolasyon sağlanarak vatandaşların sağlığının korunması amacıyla köyde 14 günlük karantina uygulamasına karar verildi.
Halkalı - 14.04.2021
Ataköy-İkitelli Metro Hattı'nın 3 istasyonunda deneme sürüşü gerçekleştirildi
İmamoğlu, hattın Ataköy'den Marmaray ile Yenibosna'da ise metrobüsle birleştiğini ifade ederek, "Kirazlı-Halkalı ve Mahmutbey-Esenyurt hattıyla kesişecek.
Halkalı - 13.04.2021
Göçmen kuşların tercihi Hersek Lagünü
Hersek Lagünün'deki son hareketliliklerle ilgili bilgi veren Altınova Belediyesi Kuş Gözlemcisi Fatih Bülbül, "Bugüne kadar bilinen 30 kuş türünün ürediği sulak alan ve çevresinde alana ÖKA (önemli kuş alanı) özelliğini katan karagagalı sumru başta olmak üzere, poyraz kuşu, uzunbacak, küçük halkalı cılıbıt, Akdeniz martısı, gümüş martı, yeşilbaş ördek, bahri, su tavuğu, sakarmeke, dere düdükçünü, sumru gibi su kuşlarının yanında 20 tür ötücü kuş da alan çevresinde kuluçkaya yatmaktadır.
Halkalı - 10.04.2021
Son dakika haberleri... Resmi Gazete'de enerjide kamulaştırma kararları yayımlandı
Ayrıca, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü'ne ait "Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı ile Kesişen 9 Adet Enerji İletim Hattı Deplaseleri Projesi" kapsamında belirli güzergahlara isabet eden taşınmazlar için de karar alındı.
Halkalı - 07.04.2021
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (5)
Demir yollarında, toplam bin 213 kilometre uzunluğunda hızlı tren ağı inşa ettik. Mevcut altyapımızın tamamına yakınını ifade eden 11 bin 590 kilometre uzunluğundaki demir yollarımızı baştan sona yeniledik. İzmir'de İzban'ı, Ankara'da Başkentray'ı, İstanbul'da Gebze-Halkalı Banliyö Hattı'nı, çeşitli şehirlerimizde pek çok metro projesini tamamlayıp hizmete sunduk.
Halkalı - 07.04.2021
Demir yollarında kullanılan Milli Sinyal Sistemi uluslararası alanda sertifikaya hak kazandı
Sistem, Ortaklar-Denizli, Malatya-Elazığ, Afyon-Karakuyu, Isparta–Burdur-Denizli, Kayaş-Yerköy hat kesimlerinde aşama aşama devreye alınıyor. Sistemin Torbalı-Ödemiş ve Halkalı-Çerkezköy hat kesimlerinde de devreye alınması için çalışmalar başlatılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Halkalı Haberleri | Halkalı Haber - Haberler - Sayfa 7 - Halkalı haberleri, son dakika halkalı haber ve gelişmeleri burada. Böyle vahşet görülmedi! Acil tıp teknisyeni, annesini satırla öldürdükten sonra kafasını tencerenin içinde sakladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 02:28:17. #1.15#

title