Halkalı Haberleri

Halkalı haber, Halkalı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Halkalı - 05.11.2021
Son dakika haberi: Birlikte yaşadığı kadını öldürmeye teşebbüs eden sanığa yeniden 14 yıl hapis cezası verildi
Olay tarihi 15 Eylül 2019'dan 9 ay önce geçimsizlik nedeniyle Kübra Tayfur'un Halkalı'da bir eve taşındığı belirtilen iddianamede, olay günü akşam saatlerinde kadın evinde uyurken, sanığın açık camdan içeriye girip boynundan tuttuğu, "Beni polise nasıl ihbar edersin?" diyerek kadını sol bacağından bıçakla yaraladığı aktarılmıştı.
Halkalı - 04.11.2021
Gediz Deltası'nda sonbahar göçündeki 65 su kuşu türü kayıt altına alındı
Düzenli olarak gözlem yapmanın hem kuşların göç dönemindeki değişikliğini hem de alandaki değişimi ortaya koyması açısından önemli olduğunu aktaran Kaya, şu ifadeleri kullandı: "İki yıldır sonbahar göç döneminde bu sayımı tekrarlıyoruz. Bu sayede kapsamlı veriler elde ediyoruz. Sonbahar göç döneminde su kuşlarının deltanın hangi bölgelerini ve nasıl kullandıklarını belirledik. Deltanın iç kesimlerindeki sulak alanların kuruması nedeniyle kuşların kıyılarda büyük gruplar halinde toplandığını gördük. Kara karınlı kumkuşu, halkalı cılıbıt, küçük kumkuşu, kızılbacak gibi türler gruplar halinde göç eden ve Gediz Deltası'nın kıyılarında bir arada görülen türlerin başında geliyor.
Halkalı - 01.11.2021
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu ekonomi basınıyla bir araya geldi Açıklaması
Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'daki son duruma ilişkin de şunları kaydetti: "Kanal İstanbul güzergahında yazın bir köprünün imalatına başlamıştık. Daha farklı bir köprü vardı, Kanal İstanbul'a göre o köprü projelendirilip onun imalatlarına başlandı. Ayrıca, Halkalı-Kapıkule tren hattımızın Halkalı-Ispartakule arasını Kanal İstanbul nedeniyle tünele çevirdik.
Halkalı - 01.11.2021
Son dakika haberleri | Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 1. Bölge Müdürü Yücel'den "taksi artışı talebine" ilişkin açıklama Açıklaması
Vatandaşların konforlu, güvenli ve hızlı bir toplu taşıma hizmetinden yoksun bırakılmalarının ayrı bir sorun olduğunu vurgulayan Yücel, şu değerlendirmelerde bulundu: "İBB'nin birinci öncelikli görevi konforlu, güvenli, kolay erişilebilir toplu ulaşım sistemini İstanbullulara sağlamasıdır. Bu kapsamda İBB tarafından ivedilikle İETT hatlarına ilişkin hat optimizasyonunun yapılarak İstanbulluların ihtiyaçlarına cevap verecek, zamandan kazandıracak verimli yeni hatların oluşturulması gerekmektedir. Ayrıca, mevcut otobüs filosunun yolda kalmayacak şekilde sağlıklı çalışmasını sağlayacak bakımların ve işletmesinin yapılması sağlanmalıdır." "Trafiğe çare olacak raylı sistemlerimizi 2022 ve 2023'te hizmete sunacağız" Serdar Yücel, trafik yoğunluğuna çare olacak konforlu, güvenli ve hızlı toplu taşımaya olanak sağlayan raylı sistem hatlarının kısa sürede hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek, "Bu bağlamda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı, Halkalı-İstanbul Havalimanı, Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı, Bakırköy (İDO)-Kirazlı, Başakşehir-Kayaşehir metro hatları, Altunizade-Çamlıca Raylı Sistem Hattı, Kazlıçeşme-Sirkeci Kentsel Ulaşım ve Reakreasyon Odaklı Dönüşüm Projeleri'nden oluşan toplam 103,3 kilometre uzunluğundaki raylı sistem hatlarını 2022 ve 2023'te İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız.
Halkalı - 22.10.2021
Küçükçekmece'de gençlik lokalinde yangın: Bin metrekare alan küle döndü
Yangın, saat 04.00 sıralarında Küçükçekmece Halkalı Mahallesi Pembegül Sokak'ta yaşandı.
Halkalı - 17.10.2021
Son dakika haberi! Arnavutköy'de metro şantiyesinde iş kazası: 3 yaralı
Alınan bilgiye göre, Halkalı-İstanbul Havalimanı hattında yapımı devam eden metro şantiyesinde işçileri taşıyan sepetin halatı koptu.
Halkalı - 13.10.2021
Bakırköy'de telefon ve internet kablolarını çalan 2 sanığa ceza
Yapılan araştırmada 23 Kasım 2020'de beyaz renkli bir aracın Yeşilköy Halkalı Caddesi'ndeki rögar kapağı önünde durduğu, araçtan inen 5 kişinin yola duba koyup yer altındaki kabloyu çıkardıkları, elektrikli testereyle kabloları kestikleri anlatılan iddianamede, daha sonra kabloları sattıkları aktarılmıştı.
Halkalı - 11.10.2021
Küçükçekmece'de meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı
Alınan bilgiye göre, Halkalı İstasyon Caddesinde seyreden ticari minibüsün arkadan çarptığı otomobil, yoldan çıkarak kaldırımda yürüyen kadına çarptı, ardından bir iş yerinin bahçesine girdi.
title