Halk Oyunu Türkiye Finali Heyecanı

Halk Oyunu Türkiye Finali Heyecanı

Antalya'nın Kumluca İlçesinde Yarın Yapılacak Olan Yaygın Eğitim Kurulları Arası Stilize Dal Halk Oyunları Türkiye Final Yarışmasına Katılacak Gruplar Kumluca'ya Geldiler

05.06.2010 20:22 | Son Güncelleme: 05.06.2010 20:22
Halk Oyunu Türkiye Finali Heyecanı

Antalya'nın Kumluca ilçesinde yarın yapılacak olan Yaygın Eğitim Kurulları arası Stilize dal Halk Oyunları Türkiye final yarışmasına katılacak gruplar Kumluca'ya geldiler.

Milli Eğitim Bakanlığı Okul içi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Yaygın Eğitim Kurumları arası Stilize Dal Halk Oyunları Türkiye Finali yarışmasına katılacak ekipler müsabakalar öncesi Kumluca Kaymakamlığı önünden Cumhuriyet Meydanı'na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene ilçe Kaymakamı Salih Işık, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Yusuf Yurdugül, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Okul içi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Halil Ağaçkanlı, Antalya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özer Bedir, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanında, Kumluca Kaymakamı Salih Işık tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Kastamonu ve Edirne Keşan ekipleri kısa birer gösteri yaptılar.

Milli Eğitim Bakanlığı Okul içi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Yaygın Eğitim Kurumları arası Stilize Dal Halk Oyunları Türkiye Finali yarın aksam Karatepe Stadyumu'nda yapılacak ve Halk oyunları finaline Edirne, Samsun, Amasya, Çorum, Gaziantep, Adıyaman, Ankara, Van, Kars, Denizli, İzmir ve Kastamonu illerinden 12 ekip katılacak.

(MÇ-DE-NÖZ) - ANTALYA

Kaynak: AA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title