Halk Oylamasına Doğru

11.04.2017 12:34 | Son Güncelleme: 11.04.2017 12:34
Halk Oylamasına Doğru

MUŞ (AA) - AK Parti'nin çeşitli kademelerinde görev yapan siyasetçiler referandum öncesi bir araya geldi.

MUŞ (AA) - AK Parti'nin çeşitli kademelerinde görev yapan siyasetçiler referandum öncesi bir araya geldi.

Kentteki bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Feyat Asya, birlik ve beraberlik içerisinde referanduma gireceklerini söyledi.

Muş'a hizmet yolunda daha önce görev yapmış büyüklerden tecrübe edindiklerini ifade eden Asya, şunları kaydeti:

"Milletvekilimiz, il başkanımız, parti üyelerimiz ile birlikte Muş'u karış karış gezdik ve gezmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızı, yeni sistem ile ilgili bilmeleri gereken veya merak ettikleri konularda kendilerini bilgilendiriyoruz. Bu bizim boynumuzun borcudur. Biz, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin doğru bir karar olduğunu söylüyor ve gerekçeleri ile bunu halkımıza anlatıyoruz. 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumu bizler için bir dönüm noktasıdır. Burada çıkacak 'evet' ile Türkiye'deki siyasi istikrarsızlık sona erecek, koalisyonların devri tarihe karışacak. Ülke yönetimindeki çift başlılık sona erip, siyasette ve bürokraside karar alıp karar vermek daha da hızlanacak. Bu da ülke kalkınmasına katkı sunacak."

Toplantıya AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, İl Başkanı Namık Ergün ile eski milletvekilleri, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleriyle, partinin çeşitli kademelerinde görev yapmış siyasetçiler katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title