Halk Oylamasına Doğru

Halk Oylamasına Doğru
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı muhtarları ile bir araya geldi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı muhtarları ile bir araya geldi.

Adapazarı ilçesindeki bir restoranda gerçekleştirilen programda konuşan Toçoğlu, muhtarlarla hep iyi diyalog halinde olduklarını ve 16 Nisan'da da muhtarlardan destek beklediklerini söyledi.

Kendilerine iletilen talepleri imkanlar dahilinde çözdüklerini ifade eden Toçoğlu, "Çözülmeyecek bir sorunumuz yok. Grup yolları konusunda içiniz rahat olsun. Söz verdiğimiz gibi 2019'a kadar tamamlayacağız. Sizlerin eliyle mahallelerimize hizmet götürüyoruz. 16 Nisan ülkemizin önünün açılması için önemli bir dönüm noktası. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, yerel yönetimlerle hemen hemen aynı. Seçimler 5 yılda bir olacak. 5 yıl için program yapılacak ve onunla birlikte ülkemizin sorunları çözüme kavuşturulmaya çalışılacak." diye konuştu.

Toçoğlu, herkesin kendi işini yapacağı için sistemin hızlı bir şekilde işleyeceğini ve kimi seçeceklerini bilecek olunmasının da önemli bir avantaj olduğunu dile getirdi.

Koalisyon pazarlıkları, istikrarsızlıklar, hizmetlerin aksaması gibi sorunların eski sistemde yaşanan başlıca problemler olarak gözüktüğünü belirten Toçoğlu, "Bu problemlerin hiçbiri yeni sistemde olmayacak. Yeni sistemde cumhurbaşkanı ve milletvekilleri aynı zamanda seçilecek. Bu da önemli avantajların başında gözüküyor. Bu sebeple sizlerden de bu süreçte destek bekliyoruz." ifadesini kullandı.

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem de, "Zeki Başkanımız 2019'a kadar grup yollarının biteceğini ifade etmişti. Süleyman Başkanımız da yapılacak yatırımlarla ara sokakların tamamlanacağını söylemişti. Yollarımızı yapan başkanlarımıza muhtarlarımız adına teşekkür ediyoruz. Suya yönelik yapılan yatırımlar için SASKİ Genel Müdürümüze minnettarız. Mevcut taleplerimizin de zaman içinde yerine getirileceğine olan inancımız tam." dedi.

Programda, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Genel Sekreter Yardımcıları Zafer Poyraz ve Ayhan Kardan ile çok sayıda muhtar yer aldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title