Halk Oylamasına Doğru

28.03.2017 12:39 | Son Güncelleme: 28.03.2017 12:39
Halk Oylamasına Doğru

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 16 Nisan'da yapılacak olan halk oylamasıyla ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 16 Nisan'da yapılacak olan halk oylamasıyla ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ile Korkut ilçesinde kurumları ziyaret ederek destek isteyen Asya, vatandaşlara da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlattı.

Asya, yaptığı açıklamada, şer güçlerinin Türkiye'ye karşı olduğunu, bu nedenle birlik ve beraberlik içinde hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

Milletin desteğiyle başlayacak yeni sistemin ülkeyi çok daha ileriye taşıyacağını kaydeden Asya, şöyle konuştu:

"Batı ülkelerinin bir araya gelerek Türkiye'ye karşı ortak hareket etmesi, bu referandumdan 'evet' çıkması için en büyük gerekçedir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ülkemiz için çok önemli olduğu için batılı ülkeler karşı çıkıyor. Aynı şekilde ülke içindeki şer güçleri de bunlarla birlikte hareket ediyor. Şahit olduğumuz bu durum karşısında gereken tepkiyi göstermeliyiz. Neden 'evet' dediğimizi bilmemiz gerekir. Şer ittifakına karşı güçlü bir 'evet' çıkararak bu sistemin hayata geçmesini sağlayalım. 16 Nisan Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Gelin bu ülkenin istikbalini biz belirleyelim."

AK Parti'nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletin desteğiyle ülkeyi her zaman daha ileriye taşıdığını bildiren Asya, şöyle konuştu:

"Sizlerin desteği ile ülkemiz şu an Orta Doğu'daki Müslümanların ve dünyanın herhangi bir yerinde zulme maruz kalan mazlumların umudu olmaya devam etmiştir. 15 yılda 8 seçim geçiren bir hükümetin normalde yıpranması lazım. Ancak gücünü milletten alan iktidarımız her seferinde daha da güçlenerek bu ülkeye hizmet etmeye devam etmiştir. Şimdi de vatandaşlarımızın takdirine sunulan bir sistem hayata geçiriliyor. Bu, ülkemizin istikrarı için önemlidir. Halk oylamasına sunulan 18 maddeyi bir vatandaş olarak detaylı bir şekilde inceledim. 'Hayır' demek için hiçbir gerekçenin olmadığını özellikle belirtmek istiyorum. Dolayısıyla şer ve nifak güçlerinin söylemlerini umursamayın."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title