Halk Oylamasına Doğru

Halk Oylamasına Doğru

AK Parti heyeti, Battalgazi ilçesine bağlı Büyük Hüseyinbey ve Saray mahallelerinde toplantı yaptı.

Halk Oylamasına Doğru

AK Parti heyeti, Battalgazi ilçesine bağlı Büyük Hüseyinbey ve Saray mahallelerinde toplantı yaptı.

AK Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Malatya İl Teşkilatı, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan referandum çalışmaları doğrultusunda mahalle toplantılarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder'den oluşan AK Parti heyeti, Büyük Hüseyinbey ve Saray mahallelerinde toplantı düzenledi.

AK Parti Malatya Milletvekili Şahin, toplantıda yaptığı konuşmada, mevcut sistemin tıkanıklığa neden olduğunu ve bu tıkanıklığı yeni sistemle aşacaklarını kaydetti.

Şahin, "1923'te kurulan devletin adı, şekli, bayrağı belli. Bunlarla ilgili herhangi bir düzenlemenin kesinlikle söz konusu olmadığını hepimiz biliyoruz. Şu anda yapmış olduğumuz değişiklik sistemle alakalı. Tıkanan bir sistemin önünü açmaya çalışıyoruz. Mevcut sistemin gelişen Türkiye'ye artık dar geldiği aşikar." ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya İl Başkanı Kahtalı ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya ziyaretinde oy hedefini ortaya koyduğunu belirterek, "Çok şükür Malatya, Cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman mahcup etmedi. İnşallah Malatya, referandumda da Cumhurbaşkanımıza verdiği sözü tutacak ve Avrupa Malatya'nın 'evet' oyları ile inleyecek." değerlendirmesinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, Türkiye'nin önemli bir seçimin arifesinde olduğunu belirterek, Malatya'ya ve Türkiye'ye yapılan yatırımlardan bahsetti.

Toplantıya, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder de katıldı.