Halk Oylamasına Doğru

Halk Oylamasına Doğru

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) kurdu.

Halk Oylamasına Doğru

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) kurdu.

Artuklu ilçesi 13 Mart Mahallesi'nde SKM'nin açılışına AK Parti Milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti eski Mardin Milletvekilleri Abdurrahim Akdağ, Mehmet Halit Demir, Nihat Eri ve Cüneyt Yüksel, 22. Dönem Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez ile belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Miroğlu, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini söyledi.

Türkiye'nin yeni bir yüzyılda yoluna hızla devam edebilmesi için yeni bir sisteme ihtiyaç duyulduğunu aktaran Miroğlu, "Yüz yıllık bir pencereden bakıyoruz, geleceğimize bakıyoruz. Gençlerimizin geleceğini inşa ediyoruz. 15 Temmuz'u hatırlayarak sandığa gideceğiz. Bu şekilde başarılı olacağız." dedi.

Miroğlu, ülkenin başta ekonomi olmak üzere bütün alanlardan hak ettiği yeri alması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin gerekli olduğunu kaydetti.

"Önemli ekonomi kuruluşları Türkiye'nin 2030 yılında dünyanın 12. ekonomisi içerisinde yer alacağını söylüyor" diyen Miroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Bunları gerçekleştirmek için önce dünyanın 12. ekonomisi, sonraki 5-10 yıl içerisinde dünyanın 10. ekonomisi olabilmemizin tek bir yolu var. Yüzde kaç oy alırsak alalım bürokratik ve askeri vesayet hep başımızın üzerinde yer aldı. Bunun için önerdiğimiz sistem, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir."

AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı da 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında vatandaşlardan alınacak destekle, Türkiye'de yaşayan her vatandaşın her alanda daha güçlü bir birey olarak yaşamasına vesile olacağını kaydetti.


Vatandaşların onayına sunulacak 18 maddelik yeni anayasa değişikliğinin Türkiye'nin önünü açacağını vurgulayan Çankırı, şunları söyledi:


"16 Nisan'da yeni anayasa referandumunda 'evet' dediğimizde güçlü Türkiye'nin yolu açılacaktır. Bizler milletvekilleri olarak, değişiklikleri içeren maddelerin hepsini okuyup inceledik. Günlerce, aylarca geceli gündüzlü olarak çalıştık, tartıştık ve imzamızı atıp işi asıl sahibi olan siz değerli hemşehrilerimize havale ettik. Şimdi sıra sizde."

AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ise AK Parti hükümetlerinin son 15 yılda inanılmaz başarılarla ülkeyi tüm dünyada söz sahibi yapacak konuma getirdiğini söyledi.