Halk Otobüsü Dehşeti
Haberler » Yerel » Haber

Halk Otobüsü Dehşeti

Freni Patlayan Halk Otobüsünün 5 Otomobile Çarpma Anı MOBESE'de

Halk Otobüsü Dehşeti

Erzurum'da freni patlayan şehir içi yolcu taşımacılığı yapan halk otobüsü, kırmızı ışıkta bekleyen 5 otomobil ile sinyalizasyon direkleri ve ağaçlara çarparak durabildi. Facianın eşiğinden dönülen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Erzurum'da Mobese kameraları bugün sabah saat 09.00 sıralarında şehir içi yolcu taşımacılığı yapan bir halk otobüsünün karıştığı maddi hasarlı kazayı saniye saniye görüntüledi.

Yürekleri ağızlara getiren kazada 2 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.Kadir Çetin idaresindeki 25 H 0186 plakalı özel halk otobüsünün Gürcükapı güzergahından aşağı inerken freni patladı. Otobüsün freninin patladığını fark eden sürücü Çetin, korna çalarak önünde seyreden araçları uyarmaya çalıştı.

Yaklaşık 500 metre freni patlak halde ilerleyen otobüsün kontrolünü sağlayan Çetin, Migros kavşağında kırmızı ışıkta bekleyen araçların arasında daldı. 1'i yolcu otobüsü olmak üzere toplam 5 otomobile çarpan ve daha sonra da sinyalizasyon ışıklarıyla ağaçlara çarpan yolcu otobüsü, caddenin karşı şeridine geçerek durabildi.

Adeta facianın eşiğinden dönülen kazada otobüs sürücüsü Kadir Çetin ile çarptığı otomobilin içerisinde bulunan bir sürücü yaralandı. Yaralılar kaza yerine sevkedilen ambulansla Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.