Halk Eğitimi Merkezi, Halk Oyunları Kursu Açıyor

Halk Eğitimi Merkezi, Halk Oyunları Kursu Açıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nde, Türk Halk Oyunları Yöre Oyunları Öğreticisi Yetiştirme Kursu Açılacağı Bildirildi.

Halk Eğitimi Merkezi, Halk Oyunları Kursu Açıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nde, Türk halk oyunları yöre oyunları öğreticisi yetiştirme kursu açılacağı bildirildi.

Meslek edindirme ve meslek geliştirmeye yönelik kursların yanı sıra istihdamın sağlanması amacıyla birçok kurum ile işbirliği içerisinde yeni kurs çalışmalarına devam eden Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nde, Türk halk oyunları yöre oyunları öğreticisi yetiştirme kursu açılacak.

Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Salih Tekeli, yaptığı duyuruda, kayıtların başladığını bildirdi. Tekeli, kursa kayıt yaptırmak isteyenlerin Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'ne müracaat etmeleri gerektiğini belirtti.

Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nde açılacak olan ve kayıtları devam eden kursa katılmak için temin edilecek dilekçe, nüfus cüzdanı sureti, öğrenim belgesi, sağlık durumunun öğreticilik yapmaya elverişli olduğunu belirten tek tip sağlık raporu ile birlikte yapacakları başvuru sırasında ayrıca, halk oyunları çalışmaları yaptığını ve en az bir yöre oyunu oynadığını veya öğreticilik yaptığını belgelendirmesi gerekiyor.

Kursa katılmak isteyenlerin TC vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gibi şartları taşıması gerekiyor.