Halit Güleç DP İl Başkanlığı Görevini Reddetti

Halit Güleç DP İl Başkanlığı Görevini Reddetti

DP üyesi ve Yalova Belediye Meclisi üyesi Güleç, DP Genel Merkezi tarafından kendisine tevdi edilen il başkanlığı görevini kabul etmedi.

Halit Güleç DP İl Başkanlığı Görevini Reddetti

Demokrat Parti (DP) üyesi ve Yalova Belediye Meclisi üyesi Halit Güleç, DP Genel Merkezi tarafından kendisine tevdi edilen il başkanlığı görevini kabul etmedi. Güleç, "Atamayla gelen atamayla gider. Ben seçilerek gelirim" dedi.

DP'de Bahattin Sabahçı'nın DP Genel İdare Kurulu (GİK) tarafından Yalova İl Başkanlığı görevinden alınmasının ardından boşalan makama yine GİK kararı ile DP Belediye Meclis Üyesi Halit Güleç tayin edildi. Ancak Güleç atamayla değil seçilerek başkanlığa gelmek istediğini gerekçe göstererek görevi reddetti. Bu kararını ilk kez kamu oyu ile paylaşan Güleç, "10 Mart 2013 tarihinde Demokrat Parti Genel Merkezi Genel İdare Kurulu toplantısı yapıldı. Bu toplantıda Yalova teşkilatının görevden alınmasına karar verildi. Yine GİK toplantısında oy birliği ile bu göreve şahsımın tayin edilmesi yönünde bir karar çıktı.

Ancak ben bu görevi kabul etmedim. Bunu genel başkanımıza ve genel merkezimize bildirdim. Dolayısıyla il başkanlığı makamı boştur. Ben açıkçası il başkanının görevden alınışının mesnetsiz olduğunu düşünüyorum. Yine görevden alınan İl Başkanı Bahattin Sabahçı da yürütmeyi durdurma talebiyle dava açtı. Mahkemenin bu talebi yerinde göreceğine ve Sabahçı'yı görevine iade edeceğine inanıyorum. Ben bu tip görevlere atamayla değil, seçimle gelinmesine sıcak bakan birisiyim. Seçimde de aday olacağımı defalarca dile getirdim. Dolayısıyla da bunu genel merkezimize gerekçe olarak bildirdim" dedi. - YALOVA