Haliç Köprüsünde TIR Kazası

Haliç Köprüsünde TIR Kazası

Haliç Köprüsü Üzerinde, Tır ile Otomobilin Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Kaza Trafiği Felç Etti.

Haliç Köprüsünde TIR Kazası

Haliç Köprüsü üzerinde, TIR ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kaza trafiği felç etti. hurdaya dönen otomobilden dışarı fırlayarak yaralı olarak kurtulan sürücü ise hastaneye kaldırıldı.

Kaza, Haliç Köprüsü Mecidiyeköy istikametinde saat 15:00 sırlarında meydana geldi. Yaşar Güler'in kullandığı 34 KD 801 plakalı TIR'a yandan çarpan 34 ZP 4404 plakalı otomobil bariyerlerle TIR arasına sıkışarak sürüklendi.TIR'ın altına giren otomobilde bulunan sürücü kazanın etkisiyle dışarı fırladı. Durmak için ani fren yapan TIR altına giren otomobilin de etkisiyle ters dönerken, Halkalı gümrüğünden gelen TIR'ın dorsesindeki yük ise yola saçıldı.

Kazayı anlatan TIR sürücüsü Yaşar Güler, facianın eşiğinden dönüldüğünü belirtti. Güler, seyir halinde iken otomobilin yandan TIR'a çarptığını ve sonra sürüklenerek yandan TIR'ın altına girdiğini söyledi. Kazanın şokunu üzerinden atlatamadığı gözlenen sürücü, 'sevindirici olan can kaybının yaşanmaması' dedi. Kazada yaralanan otomobil sürücüsü olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kaza Ekonomik İş Birliği toplantısına ev sahipliği yapan İstanbul trafiğini felç etti. Yol kaza nedeniyle uzun süre trafiğe kapandı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yola dökülen akaryakıtı yıkadı. Trafik polisleri de otomobilleri başka yollara yönlendirdi.