Halı Saha Şampiyonu

Nike Halı Saha Ligi'nde Şampiyon Tarakçı Sarrafiye Takımı Oldu.

Halı Saha Şampiyonu
27.06.2010 22:07 | Son Güncelleme: 28.06.2010 09:43

Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen, Türkiye'nin en geniş katılımlı ligi Nike Halı Saha Ligi'nde şampiyon Tarakçı Sarrafiye Takımı oldu. Rakibi Quest Ankara'yı penaltılarda 7-5 yenen (normal süre 3-3 sona erdi) Tarakçı Sarrafiye takımı Nike Halı Saha Ligi'nin şampiyonu oldu. A Takımı ise rakibi Günata'yı 5-2 yenerek ligi üçüncü tamamladı. Bu sene Türkiye'de 56 merkez ve 86 halı sahada oynanan, 5.200 takım ve yaklaşık 42.000 sporcunun katıldığı Nike Halı Saha Ligi'nde 20-35 yaş erkekler kategorisi final karşılaşması Taksim Gezi Parkı'nda bu final için özel olarak kurulan halı sahada gerçekleşti. Takımların kıyasıya mücadelesinin ardından futbolseverler Ceza ve Kenan Doğulu konserleriyle coştu. Maç aralarında çeşitli futbol etkinliklerinin de gerçekleştiği organizasyonu binlerce kişi izledi.

HERKESiçinFUTBOL projesi kapsamında, 3 Nisan'da başlayan Nike Halı Saha Ligi ülkemizde HERKESiçinFUTBOL lisanslı oyuncu sayısının artmasına ve futbolun yaygınlaşmasına büyük katkı sağlıyor. Bu organizasyonla, Türkiye'de futbolun en yaygın olduğu halı sahalarda isteyen herkesin futbol oynaması sağlanıyor.

Bu sezon 15-19 ve 20-35 yaş erkekler ve bayanlar olmak üzere üç farklı kategoride gerçekleşen Nike Halı Saha Ligi'nde maçlar grup turunda puan, eleme turlarında ise eliminasyon sistemiyle oynandı. Bu sene ilk kez düzenlenen bayanlar kategorisiyle lige, bayanlar da yoğun ilgi gösterdi.

Lig boyunca toplam 7.084 maç oynandı ve final maçına kadar olan süreçte 46.548 gol atıldı.

Yarı finale kalan takımlar, 4-6 Haziran tarihleri arasında Milli Takım Riva Tesisleri'nde kampa girdi. Takımlar, TFF kurs eğitmenleri ile genç milli takım antrenörü Okan Buruk'tan teorik ve pratik eğitim aldı.

6 Haziran'da gerçekleşen ilk final maçları sonucu bayanlar kategorisinde Gazi Üniversitesi, 15-19 Yaş Erkekler kategorisinde ise Gençlerbirliği şampiyon oldu.

Nike Halı Saha Ligi final maçları sonucunda Türkiye Şampiyonu olan takım, elemelerden çıktığı halı sahada bir sene bedava üyelik ve Nike Futbol koleksiyonundan ürünler kazandı.

HAKAN TARHAN - İSTANBUL/ DHA

Kaynak: DHA

title