Halfeti Haberleri

Halfeti haber, Halfeti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Halfeti - 16.08.2019
Otomobil duvara çarptı: 2 yaralı
Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde otomobilin duvara çarpması sonucu 2 kişi yaralandı.
Halfeti - 14.08.2019
Şanlıurfa'da arazi kavgası: 1 ölü, 8 yaralı
Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle iki aile arısında çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı.
Halfeti - 13.08.2019
Şanlıurfa turizminde bayram bereketi
"Göbeklitepe Yılı" sayesinde turist akınına uğrayan kentte, Hazreti İbrahim'in doğduğu ve ateşe atıldığı yer olarak rivayet edilen Balıklıgöl, "tarihin sıfır noktası" Göbeklitepe, konik kubbeli evleriyle dikkati çeken tarihi Harran ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Halfeti ilçeleri, bayramda ziyaretçilerine farklı bir tatil imkanı sunuyor.
Halfeti - 09.08.2019
Tartışığı eşi ve kızını av tüfeği ile öldüren koca tutuklandı
ŞANLIURFA'nın Halfeti ilçesinde, tartıştığı 8 çocuk annesi eşi Filiz (40) ve kızı Rukiye Ertürk'ü (17) av tüfeğiyle vurarak öldüren Cebrail Ertürk (43) çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Halfeti - 08.08.2019
Halfeti'de sürücüler bilgilendirildi
Halfeti ilçesinde trafik ekipleri tarafından sürücülere broşür dağıtıldı.
Halfeti - 08.08.2019
Tartışığı eşi ve kızını av tüfeği ile öldürdü
ŞANLIURFA'nın Halfeti ilçesinde, Cebrail Ertürk, tartıştığı eşi Filiz ve kızı Rukiye Ertürk'ü av tüfeği ile vurarak öldürdü.
Halfeti - 08.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ-8
6 şüpheli yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyeye sevk edildikleri sırada gülmeleri dikkat çekti. Cengiz Ali Yılmaz, mahkemece tutuklanırken, 5 şüpheli adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.   19 YAŞINDA 19 SABIKA KAYDI VAR  Tutuklanan Yılmaz'ın 'adam yaralama' ve diğer suçlardan 19 sabıka kaydı bulunduğu, geçen yıl ağustos ayında Hürriyet Mahallesi'ndeki Avarlar Parkı'nda oturan 15-20 yaş arasında 3 genci, tüfek ile ateş ederek yaraladığı, kısa süre tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere salıverildiği ortaya çıktı.  Görüntü Dökümü: -------------------------------------- -Şüphelilerin adliyeye sevki -Adliyeden detay   -Arşivden de yaralıların ambulanslarla hastaneye gelişi  -Olay yerinde polisin incelemesi (Haber-Kamera: Muammer ŞEN/KARAMAN,DHA) ============================================ 3)TARTIŞTIĞI EŞİ VE KIZINI AV TÜFEĞİ İLE ÖLDÜRDÜ ŞANLIURFA'nın Halfeti ilçesinde, Cebrail Ertürk (43), tartıştığı 8 çocuk annesi eşi Filiz (40) ve kızı Rukiye Ertürk'ü (17) av tüfeği ile vurarak öldürdü.
Halfeti - 08.08.2019
Şanlıurfa'da bir kişi tartıştığı eşini ve kızını öldürdü
Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde, bir kişi tartıştığı eşini ve kızını öldürdü.
Halfeti - 08.08.2019
Tartışığı eşi ve kızını av tüfeği ile öldürdü
ŞANLIURFA'nın Halfeti ilçesinde, Cebrail Ertürk, tartıştığı eşi Filiz ve kızı Rukiye Ertürk'ü av tüfeği ile vurarak öldürdü.
Halfeti - 04.08.2019
GAP şehirlerinde içme suyu problemine son
Gerçekleştirilen çalışmalar Atatürk Barajı'ndan su verilen Şanlıurfa'da, içme suyu arıtma tesisi birinci kademe, ikinci kademe, terfi merkezleri ile isale ve dağıtım hatları inşa edildi. Ayrıca, Şanlıurfa'nın Siverek, Suruç, Viranşehir, Hilvan, Birecik ve Halfeti ilçelerinde içme suyu isale hattı ve içme suyu arıtma tesisi inşaatları devam ediyor.
Halfeti - 04.08.2019
GAP kapsamındaki illerde içme suyu problemine son
Yapılan çalışmalar Açıklamada, bölgedeki içme suyu projelerine ilişkin bilgilere de yer verildi. Buna göre, Atatürk Barajı'ndan su verilen Şanlıurfa'da içme suyu arıtma tesisi 1. kademe, 2. kademe, terfi merkezleriyle isale ve dağıtım hatları inşa edildi. Ayrıca Şanlıurfa Siverek, Suruç, Viranşehir, Hilvan, Birecik ve Halfeti ilçelerinde içme suyu isale hattı ve içme suyu arıtma tesisi inşaatları devam ediyor.
Halfeti - 01.08.2019
Şanlıurfalı gençlerden Göbeklitepe klibi
ŞANLIURFA'da bir araya gelen gençler, kent turizmine katkı sunmak için kendi imkanlarıyla bir klip çekti. Turistleri kente davet eden ve Göbeklitepe başta olmak üzere Harran Kümbet Evleri, Halfeti ile Balıklıgöl gibi tarihi mekanlarda çekilen klip sosyal medyada ilgi gördü.
Halfeti - 01.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 12
Görüntü Dökümü ----------- -Kore gazisi Mustafa Kocabıçak'ın fotoğrafı -Cenaze töreninden görüntü -Gazi Mustafa Kocabıçak'ın Türk bayrağına sarılı tabutunun, askerlerin ve vatandaşların omuzlarında taşınması -Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Mehmet Çil / DATÇA (Muğla), ==================== Şanlıurfalı gençlerden Göbeklitepe klibi Şanlıurfa'da bir araya gelen gençler, kent turizmine katkı sunmak için kendi imkanlarıyla bir klip çekti. Turistleri kente davet eden ve Göbeklitepe başta olmak üzere Harran Kümbet Evleri, Halfeti ile Balıklıgöl gibi tarihi mekanlarda çekilen klip sosyal medyada ilgi gördü.
Halfeti - 27.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Merkezi Koordinatörü Avukat Esra Yurum Aktaş, pedofili ve enseste maruz kalan, çocuk yaşta evlendirilen ve cinsel istismara uğrayan çocukların istatistik bilgilerini paylaştı. Şanlıurfa ve ilçelerinde 2019 yılının ilk 6 ayında 287'si kız çocuğu, 91'i erkek çocuğu toplam 378 çocuğun, cinsel istismara maruz bırakıldığının resmi kayıtlara geçtiğinin altını çizen Yurum, bu çocuklardan 21'inin ise istismar sonucu hamile kaldığı söyledi. Cinsel istismara maruz kalan çocukların yaş ortalamasının 12 ila 16 yaş aralığı olduğu, faillerin yaş ortalamasının ise 27- 28 olduğu belirten  Avukat Esra Yurum Aktaş'ın açıklamasında şunlar kaydedildi: "Şanlıurfa Barosu ve Çocuk Komisyonu olarak pedofili ve enseste maruz kalan, çocuk yaşta evlendirilen ve cinsel istismara uğrayan çocuklarla yakından ilgileniyoruz. Çocuklara verilmesi gereken cinsel eşitliği eğitimi, hem de haklarını hatırlatan sokakta, evde aile içinde okulda davranmaları gereken haklarını hatırlatan toplantılar yapıyoruz. 378 çocuk ilk 6 ayda cinsel istismara maruz kalmış. Bu tür vakalar sadece Güneydoğu için değil batı illerinde metropol şehirlerde bu olay daha fazla görünüyor. Bu durum bölgede biraz daha karanlık sayı olarak kalıyor. Çünkü toplumsal çevre, ailesel yapı itibarıyla daha çok ortaya çıkmıyor. 378 çocuktan 287'si kız çocuğu diğer kalan 91 erkek çocuğu cinsel istismara maruz kalıyor. Bu bölgelerde bilindiği gibi erken yaşta evliliklerde çok fazla miktarda görülmektedir. Yine buna paralel olarak geçici koruma altındaki Suriyelilerin buraya göç etmesiyle beraber, bu durum daha çok istismara açık bir duruma geldi. Çocuk yaşta evlilikler daha fazla arttı." 21 ÇOCUK CİNSEL İSTİSMAR SONUCU HAMİLE KALDI Şanlıurfa'da meydana gelen cinsel istismar vakalarının yüzde 70'i Akçakale, Harran ve Ceylanpınar'da gerçekleşti. Yüzde 20'si Haliliye, Eyyubiye ve Karaköprü gibi merkez ilçelerde yaşanırken, geriye kalan yüzde 10'luk kısım ise Siverek, Birecik, Viranşehir, Halfeti, Hilvan, Bozova ve Suruç ilçelerinde yaşandığı kaydedildi.
Halfeti - 26.07.2019
Şanlıurfa'da 6 ayda 378 çocuk istismara uğradı
Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Merkezi Koordinatörü Avukat Esra Yurum Aktaş, pedofili ve enseste maruz kalan, çocuk yaşta evlendirilen ve cinsel istismara uğrayan çocukların istatistik bilgilerini paylaştı. Şanlıurfa ve ilçelerinde 2019 yılının ilk 6 ayında 287'si kız çocuğu, 91'i erkek çocuğu toplam 378 çocuğun, cinsel istismara maruz bırakıldığının resmi kayıtlara geçtiğinin altını çizen Yurum, bu çocuklardan 21'inin ise istismar sonucu hamile kaldığı söyledi. Cinsel istismara maruz kalan çocukların yaş ortalamasının 12 ila 16 yaş aralığı olduğu, faillerin yaş ortalamasının ise 27- 28 olduğu belirten  Avukat Esra Yurum Aktaş'ın açıklamasında şunlar kaydedildi: "Şanlıurfa Barosu ve Çocuk Komisyonu olarak pedofili ve enseste maruz kalan, çocuk yaşta evlendirilen ve cinsel istismara uğrayan çocuklarla yakından ilgileniyoruz. Çocuklara verilmesi gereken cinsel eşitliği eğitimi, hem de haklarını hatırlatan sokakta, evde aile içinde okulda davranmaları gereken haklarını hatırlatan toplantılar yapıyoruz. 378 çocuk ilk 6 ayda cinsel istismara maruz kalmış. Bu tür vakalar sadece Güneydoğu için değil batı illerinde metropol şehirlerde bu olay daha fazla görünüyor. Bu durum bölgede biraz daha karanlık sayı olarak kalıyor. Çünkü toplumsal çevre, ailesel yapı itibarıyla daha çok ortaya çıkmıyor. 378 çocuktan 287'si kız çocuğu diğer kalan 91 erkek çocuğu cinsel istismara maruz kalıyor. Bu bölgelerde bilindiği gibi erken yaşta evliliklerde çok fazla miktarda görülmektedir. Yine buna paralel olarak geçici koruma altındaki Suriyelilerin buraya göç etmesiyle beraber, bu durum daha çok istismara açık bir duruma geldi. Çocuk yaşta evlilikler daha fazla arttı." 21 ÇOCUK CİNSEL İSTİSMAR SONUCU HAMİLE KALDI Şanlıurfa'da meydana gelen cinsel istismar vakalarının yüzde 70'i Akçakale, Harran ve Ceylanpınar'da gerçekleşti. Yüzde 20'si Haliliye, Eyyubiye ve Karaköprü gibi merkez ilçelerde yaşanırken, geriye kalan yüzde 10'luk kısım ise Siverek, Birecik, Viranşehir, Halfeti, Hilvan, Bozova ve Suruç ilçelerinde yaşandığı kaydedildi.
Halfeti - 26.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-17
Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Merkezi Koordinatörü Avukat Esra Yurum Aktaş, pedofili ve enseste maruz kalan, çocuk yaşta evlendirilen ve cinsel istismara uğrayan çocukların istatistik bilgilerini paylaştı. Şanlıurfa ve ilçelerinde 2019 yılının ilk 6 ayında 287'si kız çocuğu, 91'i erkek çocuğu toplam 378 çocuğun, cinsel istismara maruz bırakıldığının resmi kayıtlara geçtiğinin altını çizen Yurum, bu çocuklardan 21'inin ise istismar sonucu hamile kaldığı söyledi. Cinsel istismara maruz kalan çocukların yaş ortalamasının 12 ila 16 yaş aralığı olduğu, faillerin yaş ortalamasının ise 27- 28 olduğu belirten  Avukat Esra Yurum Aktaş'ın açıklamasında şunlar kaydedildi: "Şanlıurfa Barosu ve Çocuk Komisyonu olarak pedofili ve enseste maruz kalan, çocuk yaşta evlendirilen ve cinsel istismara uğrayan çocuklarla yakından ilgileniyoruz. Çocuklara verilmesi gereken cinsel eşitliği eğitimi, hem de haklarını hatırlatan sokakta, evde aile içinde okulda davranmaları gereken haklarını hatırlatan toplantılar yapıyoruz. 378 çocuk ilk 6 ayda cinsel istismara maruz kalmış. Bu tür vakalar sadece Güneydoğu için değil batı illerinde metropol şehirlerde bu olay daha fazla görünüyor. Bu durum bölgede biraz daha karanlık sayı olarak kalıyor. Çünkü toplumsal çevre, ailesel yapı itibarıyla daha çok ortaya çıkmıyor. 378 çocuktan 287'si kız çocuğu diğer kalan 91 erkek çocuğu cinsel istismara maruz kalıyor. Bu bölgelerde bilindiği gibi erken yaşta evliliklerde çok fazla miktarda görülmektedir. Yine buna paralel olarak geçici koruma altındaki Suriyelilerin buraya göç etmesiyle beraber, bu durum daha çok istismara açık bir duruma geldi. Çocuk yaşta evlilikler daha fazla arttı." 21 ÇOCUK CİNSEL İSTİSMAR SONUCU HAMİLE KALDI Şanlıurfa'da meydana gelen cinsel istismar vakalarının yüzde 70'i Akçakale, Harran ve Ceylanpınar'da gerçekleşti. Yüzde 20'si Haliliye, Eyyubiye ve Karaköprü gibi merkez ilçelerde yaşanırken, geriye kalan yüzde 10'luk kısım ise Siverek, Birecik, Viranşehir, Halfeti, Hilvan, Bozova ve Suruç ilçelerinde yaşandığı kaydedildi.
Halfeti - 25.07.2019
Halfeti'de hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı
Halfeti ilçesinde 59 hacı adayı, kutsal topraklara uğurlandı.
Halfeti - 16.07.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi.
Halfeti - 11.07.2019
Halfeti'de 3 muhtarın mazbatası iptal edildi
ŞANLIURFA'nın Halfeti ilçesinde 3 muhtarın mazbatası seçilmeye engel durumlarının olması nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edildi.
Halfeti - 11.07.2019
Şanlıurfa'da 3 muhtarın mazbatası iptal edildi
Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde 3 muhtarın mazbatası Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) iptal edildi.
Halfeti - 11.07.2019
"Türkiye'nin Renkleri İstanbul'un Kimlikleri" projesi
Su altında kalan köyleri ve Rum kalesiyle ünlü Halfeti'yi gezen katılımcılar, ardından Şanlıurfa'daki Atatürk Barajı, Balıklı Göl, Tarihi Çarşı, Harran Kümbet Evleri'ni ziyaret etti.
Halfeti - 05.07.2019
Şanlıurfa'da heyelanda yolu kapanan esnaftan yol kapatma eylemi
Birecik-Halfeti yolu Saha Mahallesi yakınlarında bir ay önce meydana gelen heyelan nedeniyle yamaçtan düşen kaya parçaları nedeniyle ulaşım aksadı.
Halfeti - 30.06.2019
Şehit polis memuru için mevlit okutuldu
Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi, geçen ay Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olmuştu.
Halfeti - 30.06.2019
Evin damından inmeye çalışırken düşen yaşlı adam öldü
Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde evin damından düşen yaşlı adam hayatını kaybetti.
Halfeti - 30.06.2019
Şanlıurfa'da evinin damından düşen kişi öldü
Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde evinin damından düşen kişi hayatını kaybetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Halfeti Haber, Halfeti Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 7 - Halfeti haber sayfamızda Halfeti haberleri okuyabilir, Halfeti son dakika haberleri ve güncel Halfeti gelişmelerini görebilirsiniz. Haliliye Belediyesi'nden ödüllü kitap okuma yarışması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 09:30:52. #1.16#

title