Haldun Üstünel'in Açıklamaları

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel, Başkan Özhan Canaydın'ın Mart Ayında Yapılacak Seçimli Olağan Genel Kurul'da Başkanlığa Aday Olmamasını Değerlendirdi.

Haldun Üstünel'in Açıklamaları

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel, Başkan Özhan Canaydın'ın Mart ayında yapılacak Seçimli Olağan Genel Kurul'da başkanlığa aday olmamasını değerlendirdi.

Haldun Üstünel, Özhan Canaydın'ın aday olmayacağını açıklamasının kendileri için de sürpriz olduğunu ifade ederek, "Herkes gibi bizler de şok olduk. Galatasaray adına çok şeyler yaptı başkanımız. Büyük üzüntüler yaşadı. Galatasaray için çok emek sarf etti. Yaşadığı üzüntüler sağlığını da etkiledi. Aldığı bu karar bizleri çok üzdü. En azından bir dönem daha göreve devam etmesini istiyorduk. Galatasaray Kulübü'nü çok düşünmesinin aldığı kararda etkisi olduğunu düşünüyorum. Kendisini özleyeceğiz. Onu her zaman başkan olarak göreceğiz. Başkanlığa devam etmese de kendisini onursal başkanımız olarak göreceğiz" dedi.

Yapılacak olan kongrenin takımı etkilememesi için ellerinden geleni yapacaklarını da belirten Üsünel, "Gönlümüzden Özhan Canaydın'ın göreve devam etmesi geçiyor. Seyrantepe'de inşası devam eden stadın kurdelesini başkan olarak Canaydın'ın kesmesini istiyoruz. Ancak kararının değişip değişmemesi konusunda en doğru kararı kendisi verecektir" diye konuştu.

(MFS-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA