Hakurk Haberleri

Hakurk haber, Hakurk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hakurk - 26.06.2020
PKK'dan yalan haber ve görüntü oyunu
Konuya ilişkin Milli Savunma Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, operasyonların gerek planlaması, gerekse faaliyeti büyük bir titizlikle gerçekleştiriliyor. Hedefler "kuyumcu hassasiyetinde" belirlenip vurulurken, masum sivillerin, tarihi eserlerin, çevrenin, dini ve kültürel yapıların korunmasına özellikle dikkat ediliyor. Bu yaşananların bir örneğinin Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan, Gara ve Hakurk'taki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Pençe-Kartal Harekatı'nda yaşandığını hatırlatan yetkililer, vurulan bazı kritik hedeflerdeki ağır zayiatın ardından teröristlerin sivil halkı canlı kalkan olarak kullanmak için köylerden toplamaya başladığının tespit edilmesi üzerine sivil halka zarar vermemek için bazı hedeflere yapılacak atışların iptal edildiğinin altını çizdi.
Hakurk - 26.06.2020
Terör örgütü her sıkıştığında aynı oyunu sahneliyor
Bunun bir örneğinin Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan, Gara ve Hakurk'taki terör hedeflerine yönelik Pençe-Kartal Harekatı'nda yaşandığını hatırlatan yetkililer, vurulan bazı kritik hedeflerdeki ağır zayiat sonrasında teröristlerin sivil halkı canlı kalkan yapmak için köylerden toplamaya başlaması üzerine sivil halka zarar vermemek için bazı atışların iptal edildiğini belirtti.
Hakurk - 15.06.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MYK sonrası açıklama
AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Pençe-Kartal Operasyonu ile ilgili bilgi veren Ömer Çelik, "Daha önce Pençe Operasyonları ile büyük bir başarı elde edilmiştir. Son zamanlarda terör örgütünün üyelerinin bazı karakollara, sınır bölgemize tacizleri söz konusu. Bu sebeple operasyon dün gece itibarıyla başladı. Son derece başarılı bir şekilde teröristlerin üs olarak kullandıkları yerlerin tamamı imha edildi. Bizim üslerimize yaptıkları saldırılar, onların sözde saldırılarda kullandıkları sözde yerler, alanlar, barınaklar imha edildi. Bu saldırı alanları yok edildi. Silahlı Kuvvetlerimiz, Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin, Basyan ve Hakurk'taki terör yuvalarına hava harekatını gerçekleştirdi.
Hakurk - 15.06.2020
Son dakika haberi | AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (1)
Irak'ın kuzeyindeki terör operasyonu Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Irak'ın kuzeyinde bulunan ve teröristlerin üs olarak kullandığı yerlerin imhasına yönelik Pençe-Kartal Operasyonu başlattığını anımsatan Çelik, şöyle devam etti: "Daha önce Pençe operasyonlarıyla büyük bir başarı elde edilmişti. Son zamanlarda terör örgütünün üyelerinin bazı karakollara, sınır bölgemize tacizleri görülmektedir. Bu sebeple Pençe-Kartal Operasyonu dün gece itibarıyla başladı.Teröristlerin üs olarak kullandıkları yerlerin tamamı son derece başarılı bir şekilde imha edildi. Karakollarımıza, üslerimize yaptıkları saldırılarda kullandıkları barınaklar bu şekilde imha edilmiştir. Şunu bir kere daha ifade etmek isterim ki insanımıza, vatandaşımıza, ülkemize ve tüm insanlığa düşman terör örgütü ve terör örgütleriyle bu mücadelemiz kararlı bir şekilde ve güçlenerek devam edecektir." "Arkası mutlaka gelecektir" Türkiye'nin pek çok açıdan dünyaya örnek olduğu gibi terörle mücadele konusunda da örnek olduğunu vurgulayan Çelik, "Silahlı Kuvvetlerimiz Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'taki terör yuvalarına hava harekatını gerçekleştirmiştir.
Hakurk - 15.06.2020
flaş
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Irak'ın kuzeyinde bulunan ve bölücü teröristlerin üs olarak kullandığı Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin-Basyan ve Hakurk merkezli terör yuvalarına dün gece yarısından itibaren yapılan askeri operasyon milletimizde memnuniyetle karşılanmıştır.
Hakurk - 15.06.2020
Bakan Çavuşoğlu'ndan Pençe-Kartal Operasyonu'na destek
Yurt genelindeki muharip üs komutanlıklarından gece yarısı kalkan savaş uçakları düzenledikleri harekatla Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan, Gara ve Hakurk'taki terör yuvalarını imha etti.
Hakurk - 15.06.2020
Pençe-Kartal Operasyonu'yla terör yuvalarına büyük darbe vuruldu
Yurt genelindeki muharip üs komutanlıklarından gece yarısı kalkan savaş uçakları düzenledikleri harekatla Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan, Gara ve Hakurk'taki terör yuvalarını imha etti.
Hakurk - 15.06.2020
Pençe-Kartal Operasyonu'nda teröristlere ait 81 hedef imha edildi
Bakanlığın Twitter hesabından, Irak'ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'taki terör yuvalarına yönelik düzenlenen Pençe-Kartal Operasyonu'na ilişkin açıklama yapıldı.
Hakurk - 15.06.2020
Son dakika güncel: Bakan Akar, 'Pençe-Kartal' Operasyonuna harekat merkezinden yönetiyor
MİLLİ Savunma Bakanı (MSB) Hulusi Akar ve beraberindeki komutanlar, 'Pençe-Kartal' Operasyonunu, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi'nden sevk ve idare ediyor.  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, son zamanlarda terör örgütü PKK'nın karakol ve üs bölgelerine artan taciz ve saldırı teşebbüsleri üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Pençe-Kartal Operasyonu başlatıldı. Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklar tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Gara, Avaşin Basyan ve Hakurk'taki terör yuvaları tek tek vuruluyor.
Hakurk - 15.06.2020
Akar ve Komutanlar Harekat Merkezi'nde
Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklar tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'taki terör yuvaları tek tek vuruluyor.
Hakurk - 15.06.2020
TSK'dan Irak'ın kuzeyine Pençe-Kartal Operasyonu
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'taki terör yuvalarına hava harekatı düzenlendiğini bildirdi.
Hakurk - 15.06.2020
FLAŞ
MSB: Son zamanlarda karakol ve üs bölgelerimize her geçen gün artan taciz, saldırı teşebbüsünde bulunan, böylece halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini sağlamak maksadıyla uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda Irak'ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'taki terör yuvalarına hava harekatı icra edilmektedir.
Hakurk - 15.06.2020
MSB: "Irak'ın kuzeyinde teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin...
MSB: "Irak'ın kuzeyinde teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'a hava harekatı icra edilmektedir.
Hakurk - 03.06.2020
flaş!
MSB: Terör örgütü PKK'nın bir ini daha yok edildi. Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde en az 20/25 PKK'lı teröristin barınabileceği büyüklükte 3 odaya sahip bir mağara tespit edilerek kullanılamaz hale getirildi.
Hakurk - 28.05.2020
Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Hakurk - 28.05.2020
MSB: " Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta tespit edilen PKK'lı 3 terörist hava harekatıyla etkisiz hale...
MSB: " Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta tespit edilen PKK'lı 3 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
Hakurk - 27.05.2020
MSB: "Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarımız kararlılıkla sürüyor.
MSB: "Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarımız kararlılıkla sürüyor. Irak kuzeyindeki Haftanin ve Hakurk bölgelerinde, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 5 PKK'lı terörist düzenlenen hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildi.
Hakurk - 27.05.2020
Irak'ın kuzeyinde 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ve Hakurk bölgelerinde düzenlenen hava harekatlarıyla 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Hakurk - 26.05.2020
MSB: Irak'ın kuzeyinde PKK'lı 4 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen PKK'lı 4 teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Hakurk - 26.05.2020
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta tespit edilen PKK'lı 4 terörist, hava harekatıyla etkisiz hale...
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta tespit edilen PKK'lı 4 terörist, hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
Hakurk - 23.05.2020
Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara bölgelerinde 13 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara bölgelerine düzenlenen hava operasyonlarında 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Hakurk - 23.05.2020
Akar: "Bugün komandolarımızın, hava kuvvetlerimizin Haftanin, Zap, Hakurk, Gara bölgelerindeki...
Akar: "Bugün komandolarımızın, hava kuvvetlerimizin Haftanin, Zap, Hakurk, Gara bölgelerindeki operasyonlarında 13 terörist etkisiz hale getirildi"
Hakurk - 23.05.2020
Akar: "Bugün komandolarımızın, hava kuvvetlerimizin Haftanin, Zap, Hakurk, Gara bölgelerindeki...
Akar: "Bugün komandolarımızın, hava kuvvetlerimizin Haftanin, Zap, Hakurk, Gara bölgelerindeki operasyonlarında 13 terörist etkisiz hale getirildi"
Hakurk - 21.05.2020
Irak'ın kuzeyinde 30 kilogramlık EYP imha edildi
Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 30 kilogramlık el yapımı patlayıcının (EYP) imha edildiği bildirildi.
Hakurk - 18.05.2020
MSB: "Irak kuzeyindeki Hakurk bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 3 PKK'lı...
MSB: "Irak kuzeyindeki Hakurk bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 3 PKK'lı terörist düzenlenen hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
Hakurk - 18.05.2020
Irak'ın kuzeyinde PKK'lı 3 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde PKK'lı 3 teröristin, etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Hakurk - 18.05.2020
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen PKK'lı 3 terörist, hava harekatıyla...
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen PKK'lı 3 terörist, hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
Hakurk - 13.05.2020
Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi
Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta terör örgütü PKK'ya ait mühimmat ele geçirildiğini bildirdi.
title