Hakurk Haberleri

Hakurk haber, Hakurk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hakurk - 12.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
PKK terör örgütünün Kandil, Sincar, Mahmur, Karaçok Dağı ve Irak'ın kuzeyinde varlığını sürdürdüğünü ve varlığını arttırmaya yönelik çalışmalara devam ettiğini ifade eden Akar, şunları söyledi: "Irak hükümeti, Sincar ve Mahmur'un kontrolünü ele geçirmiş olmasına rağmen PKK terör örgütü faaliyetlerini söz konusu bölgelerdeki BM kamplarında sürdürmektedir. Irak'ın kuzeyinde PKK'ya karşı mücadelemiz Hakurk ve Haftanin bölgelerinde Pençe Harekatları ile başarıyla devam etmektedir.
Hakurk - 31.10.2020
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Hakurk ve Gara bölgelerinde eylem hazırlığında olan 6 PKK'lı terörist hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildi"
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Hakurk ve Gara bölgelerinde eylem hazırlığında olan 6 PKK'lı terörist hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildi"
Hakurk - 14.10.2020
Son dakika haberleri | Irak'ın kuzeyinde 5 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika haberler... Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde eylem hazırlığında olduğu belirlenen 5 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Hakurk - 14.10.2020
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde eylem hazırlığında olduğu belirlenen PKK'lı 5 terörist...
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde eylem hazırlığında olduğu belirlenen PKK'lı 5 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
Hakurk - 13.10.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)
Bu operasyonların siklet merkezini Irak'taki Sinat-Haftanin, Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerinin oluşturduğunu belirten Çelik, "Burada konumlanmış olan unsurların ülkemize, güvenlik güçlerimize dönük tehditlerini bertaraf etmek için güçlü bir şekilde mücadele ediliyor.
Hakurk - 11.10.2020
TSK Hakurk'ta teröristlere göz açtırmıyor
Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde gerçekleştirilen arama tarama faaliyetlerinde terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiğini açıkladı.
Hakurk - 08.10.2020
Son dakika haber! İçişleri Bakanı Soylu Şırnak'ta Mehmetçik ile bir araya geldi
Soylu, "Allah'a şükürler olsun araçlarımız, gereçlerimiz, yerli mühimmatlarımız, İHA'larımız, SİHA'larımız var. Bir taraftan jandarmamız bir taraftan özel harekatımız, polisimiz bir taraftan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bir taraftan güvenlik korucularımız hep birlikte omuz omuza mücadele veriyoruz. Sadece burada değil sınır dışında Hakurk, Avaşin, Metina, Zap'ta dışarıya bastıkça, tamamen akılları dağılmakta ve sıkışmaktalar.
Hakurk - 14.09.2020
GÜNDEM / 14 Eylül 2020
(Şanlıurfa/14.30) ÖZEL HABER 1- GRAFİKLİ - Bebek katili YPG/PKK'ya yaz darbesi Halkın barış, huzur ve güvenliğini bozmak isteyen terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik bu yılın yaz döneminde yurt içi ve yurt dışında düzenlenen operasyonlarda 277 terörist etkisiz hale getirildi Bu teröristler arasında, Terörden Arananlar Listesi'nde "kırmızı" kategoride yer alan PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu "Agit Garzan" kod adlı Murat Kalko, "turuncu" kategorideki İzzet Yiğit ve Benazir Yılmaz ile "gri" kategoride aranan "Sefkan Mardin" kod adlı Ferhat Ateş de bulunuyor Sarp arazileri didik didik arayan Mehmetçik, Tunceli, Diyarbakır, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Kars, Hakkari, Şırnak, Mardin, Siirt, Bitlis ve Van kırsalında teröristlerce kullanılan sığınak, barınak ve depoları belirleyerek imha etti (Yunus Okur/Erzurum) 2- Teknik lisenin mezunları sanayiciler tarafından kapışılıyor Sanayi-eğitim iş birliğinin "en güzel örneklerinden biri" olarak gösterilen Özel Kayseri OSB Teknik Koleji'nin mezunları adeta kapışılıyor Bu yıl 227 mezun veren okula, sanayicilerden 411 eleman talebi geldi Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan: "Aklında bilgi, elinde hüneri olan gençlerimizi yetiştirip hem memleketimizdeki işsizliği bitirmek hem de ülkemizin üretim-ihracat modeline katkı sağlamak istiyoruz" "Son yıllarda teknik lisede ciddi bir ivme kazandık.
Hakurk - 02.09.2020
Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde arama tarama faaliyeti icra eden komandoların, terör örgütü PKK'ya ait 9 el yapımı patlayıcı (EYP) ile 3 adet M14 antipersonel mayını ele geçirdiğini bildirdi.
Hakurk - 02.09.2020
Son dakika haberi:
Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu "Agit Garzan" kod adlı Murat Kalko olduğu ve Kalko'nun Terörden Arananlar Listesi'nde "kırmızı" kategoride yer aldığı tespit edildi.
Hakurk - 27.08.2020
Irak'ın Zap ve Hakurk bölgelerinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Hakurk bölgelerinde tespit edilen ve eylem hazırlığında olduğu belirlenen 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Hakurk - 27.08.2020
MSB: "Irak kuzeyi Zap ve Hakurk bölgelerinde tespit edilen ve eylem hazırlığında olduğu belirlenen...
MSB: "Irak kuzeyi Zap ve Hakurk bölgelerinde tespit edilen ve eylem hazırlığında olduğu belirlenen 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.
Hakurk - 16.08.2020
Son dakika haberi... MİT'ten terör örgütünün kanlı planlarına darbe...
MİT, terör örgütü PKK'nın silahlı saldırılara başlamasının yıldönümü olan 15 Ağustos'ta planladığı sansasyonel kanlı eylem planlarını boşa çıkardı. MİT sahadan yürüttüğü yerel istihbarat çalışmalarıyla, terör örgütü PKK'nın üç farklı terörist hücresinin, 15 Ağustos'un yıldönümünde Türkiye'de sansasyonel eylemler planladığını belirledi. Terör örgütü PKK'nın başkanlık konseyi üyesi ve silahlı kanat sorumlusu Murat Karayılan'ın bizzat eylem talimatı verdiği, örgütün kritik yapılanmalarındaki teröristler, sahadaki MİT ajanlarının yakın takibine alındı.  KANLI EYLEM HAZIRLIĞINDA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ  Terör örgütü PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu Agit Garzan kod adlı Murat Kalko'nun, Türkiye'de kanlı eylemleri gerçekleştirmek amacıyla, emrindeki teröristleri harekete geçirmek için hazırlandığı tespit edildi.
Hakurk - 16.08.2020
Son dakika haberi | MİT'ten eylem hazırlığındaki PKK'ya operasyon
Bu kapsamda, PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu "Agit Garzan" kod adlı Murat Kalko'nun (45) eylem gerçekleştirmek amacıyla komutası altındaki silahlı grupları hazırlandığı öğrenildi.
Hakurk - 16.08.2020
Son dakika gündem: MİT'in istihbari çalışmalarıyla PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu Agit Garzan kod adlı Murat...
Son dakika haberlerine göre MİT'in istihbari çalışmalarıyla PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu Agit Garzan kod adlı Murat Kalko, Hakurk'ta etkisiz hale getirildi.
Hakurk - 05.08.2020
Barış Pınarı bölgesinde bir terörist etkisiz hale getirildi
Öte yandan Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde arama, tarama keşif ve gözetleme faaliyeti icra eden komandoların, terör örgütü PKK'ya ait 3 tüfek, 1 roketatar, 36 el bombası ve çok sayıda mühimmat ele geçirdiği belirtildi.
Hakurk - 25.07.2020
Hakurk'ta bulunan bir EYP, METİ timlerince imha edildi
Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta belirlenen uzaktan komutalı ve amonyum nitratla güçlendirilmiş bir el yapımı patlayıcının (EYP), Mayın ve EYP Tespit ve İmha (METİ) timlerince imha edildiğini bildirdi.
Hakurk - 22.07.2020
MSB: Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz...
MSB: Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
Hakurk - 15.07.2020
Bakan Soylu, Gölbaşı'nda düzenlenen 15 Temmuz anma töreninde konuştu Açıklaması
"Şu anda 650'nin üzerinde tim kahramanca mücadele ediyor" Bakan Soylu, "Şu anda 650 timin üzerinde evlatlarımız sadece yurt içinde Gabar'dan Cudi'ye kadar Şenyayla'dan Faraşin'e kadar Kato'dan Çemçe'ye kadar bir yandan yurt dışında Avaşin Basyan'dan Hakurk'a kadar her noktada kahramanca mücadele ediyor.
Hakurk - 02.07.2020
Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hakurk Haberleri | Hakurk Haber - Haberler - Sayfa 3 - Hakurk haberleri, son dakika hakurk haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber: PKK'nın karargah olarak kullandığı 8 odalı mağara imha edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.07.2021 18:10:48. #1.13#

title