Hakpar Genel Başkanı Bucak'tan Sivil Toplum Örgütlerine Ziyaret

Hakpar Genel Başkanı Bucak'tan Sivil Toplum Örgütlerine Ziyaret

Hak ve Özgürlükler Partisi (Hakpar) Genel Başkanı Sertaç Bucak, Halepçe Katliamının 19. Yıldönümü Dolayısıyla Geldiği Van'da Bir Grup Sivil Toplum Kuruluşunu Ziyaret Etti.

Hakpar Genel Başkanı Bucak'tan Sivil Toplum Örgütlerine Ziyaret

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAKPAR) Genel Başkanı Sertaç Bucak, Halepçe katliamının 19. yıldönümü dolayısıyla geldiği Van'da bir grup sivil toplum kuruluşunu ziyaret etti.

Sabah saatlerinde İskele Caddesi üzerinde bulunan Yol-İş Sendikası'na gelen Başkan Bucak, yetkililerle bir süre görüştükten sonra Maden Tetkik Arama (MTA) Enstitüsü Doğu Anadolu Van Bölge Müdürlüğü'nde çalışırken 1999 yılında işten çıkartılan 12 işçinin başlatmış olduğu açlık grevinin yapıldığı Mazlum-Der binasına gitti. İşçilere destek veren Bucak, "Eyleminiz için sizlere sendika şubelerini açan Mazlum-Der Van Şubesi yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum" dedi. Bucak, Mazlum-Der Şube Başkanı Abdülbasit Bildirici'yle de bir süre sohbet ettikten sonra Eğitim-Sen Van Şubesi'ne gitti. Burada da Başkan Özdal Üçer ile görüşen Bucak, eğitimde yaşanan sıkıntılarla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Geceyi Van'da geçireceği bildirilen Bucak'ın yarın ilden ayrılacağı açıklandı.

(SER-MET-OK-Y)

Kaynak: İHA