Hakkında Siyasi Yasak İstenen Bakan Yıldırım: "Bu Süreç Türkiye'nin Birinci Sınıf Demokrasiye Geçiş Sürecidir"

Hakkında Siyasi Yasak İstenen Bakan Yıldırım: "Bu Süreç Türkiye'nin Birinci Sınıf Demokrasiye Geçiş Sürecidir"

Yargıtay Başsavcılığı'nın Haklarında Siyaset Yasağı İstediği İsimler Arasında Bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Yargı Sürecinin Devam Ettiğini Belirterek, "Bu Süreç Türkiye'nin Birinci Sınıf Demokrasiye Geçiş Sürecidir" Dedi.

Hakkında Siyasi Yasak İstenen Bakan Yıldırım:

Yargıtay Başsavcılığı'nın haklarında siyaset yasağı istediği isimler arasında bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yargı sürecinin devam ettiğini belirterek, "Bu süreç Türkiye'nin birinci sınıf demokrasiye geçiş sürecidir" dedi.

Edirne'de bir programa katılan Yıldırım, basın mensuplarının soruları üzerine Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın, AK Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde açtığı dava hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Yıldırım, "Yargı süreci devam ediyor. Bekleyip göreceğiz. Biz işlerimizi aynı hız ve kararlılıkla devam ediyoruz. Günübirlik yaşanan olaylar bizim bu ülkeye hizmet etme heyecan ve kararlığımızı asla ve asla etkilemez. Nice badirelerden geçerek bu günlere geldik. Unutmayalım ki, son 5 yıl içinde Türkiye kayıp yıllarını telafi eden büyük projelerini, gecikmiş alt yapı hizmetlerini yaparak geliyor ve bundan sonra aynı kararlılıkla işimizi yapmaya devam edeceğiz. Yolumuza devam edeceğiz. Bunların hepsi gelir geçer. Bu süreçlerin benzerlerini Türkiye çok yaşadı. Bunlar Türkiye'nin birinci sınıf demokrasiye geçiş sürecinde yaşanan olaylardır. Avrupa Birliği yolunda ilerleyen Türkiye birinci sınıf demokrasiye geçiş de dünden bugün daha yakındır" dedi.

(İA-RA-BA-Y)

Kaynak: İHA