Hakkarililer ÖSS'ye Girecek Öğrencilere Kucak Açtı

Hakkarililer ÖSS'ye Girecek Öğrencilere Kucak Açtı

Hakkari'de, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na (ÖSS) Girecek Olan ve Yer Sıkıntısı Yaşayan Öğrencilerin Bir Kısmı Ailelerin Yanında Misafir Olurken, Bir Kısmı da Pansiyonlara Yerleştirildi.

Hakkarililer ÖSS'ye Girecek Öğrencilere Kucak Açtı

Hakkari'de, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na (ÖSS) girecek olan ve yer sıkıntısı yaşayan öğrencilerin bir kısmı ailelerin yanında misafir olurken, bir kısmı da pansiyonlara yerleştirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı İsa Bor başkanlığında, belediyenin içinde ve dışında 'ÖSS Danışma Merkezi' kuruldu. Barınma sorunu yaşayan öğrenciler buraya isimlerini yazdırdıktan sonra belediye görevlileri tarafından pansiyonlara yerleştirildi. Her zaman olduğu gibi bu yıl da misafirperverliklerini bir daha gözler önüne seren çok sayıda vatandaş ise dışarıda kalan öğrencileri evlerine götürmek için belediyeye akın etti. Birçok aile öğrencileri evlerinde ağırlarken, birçok öğrenci ise daha öncede belirlenen pansiyonlara yerleştirildi. Hakkarililerin göstermiş olduğu misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden öğrenciler, bu örnek davranışın Türkiye'nin hiçbir yerinde olmadığını belirterek, öğrencileri evlerine misafir eden ailelere teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı İsa Bor ise, ÖSS'ye katılacak öğrenciler için her türlü önlemi aldıklarını belirterek, zabıta ekiplerinin tüm esnafları denetlediğini söyledi. Barınma sorunu yaşayan öğrenciler için belediyenin içinde ve dışında 'ÖSS Danışma Merkezi' kurduklarını ifade eden Bor, yer sıkıntısı yaşayan yaklaşık 150 öğrencinin kendilerine müracaat ettiğini, bu öğrencilerin bir çoğunu misafir etmek isteyen ailelerin evlerine diğer kısmını ise daha önceden belirlenen pansiyonlara yerleştirildiğini belirtti.

(NT-NÇ-Y)

Kaynak: İHA