Hakkarili Öğrenciler Çanakkale Gezisine Çıktı
Haberler » Güncel » Hakkarili Öğrenciler Çanakkale Gezisine Çıktı - Haber

Hakkarili Öğrenciler Çanakkale Gezisine Çıktı

Hakkari Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğüne Bağlı Gençlik Merkezi Tarafından 2 Rehber Öğretmen Nezaretinde 32 Öğrenci, Çanakkale Şehitlerini Anma Programı Çerçevesinde Bir Haftalık Çanakkale Gezisine Gönderildi.

Hakkarili Öğrenciler Çanakkale Gezisine Çıktı

Gençlik ve Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenen Çanakkale Şehitlerini anma programı çerçevesinde Hakkari merkez ve ilçelerinden 32 öğrenci 2 rehber öğretmen nezaretinde 1 haftalık Çanakkale gezisine gönderildi. Hakkari dışına çıkan öğrenciler, Gençlik Spor il Müdürlüğü tarafından düzenlenen gezi programı sayesinde bugüne kadar hep televizyonlardan izledikleri Çanakkale şehitliğini görme fırsatı bulacak.

Öğrencileri heyecanlı ve mutlu oldukları gözlenirken, kafile başkanı öğretmen Fehim Yüce, gezilerini 7 gün süreceğini söyledi. Yüce, "Öğrenciler, Çanakkale'de tarihi ve turistik yerleri, 253 bin şehidin bulunduğu Gelibolu Yarımadası'nı, Tarihi Milli Parkı ve Aynalı Çarşı'yı görme fırsatı bulacaklar. Ben Çanakkale şehitliğini görmeyi hep hayal ediyordum. Şu an bu hayalim gerçekleştiği için çok mutluyum" dedi. Şehir stadında bekleyen bir otobüsle yola çıkan öğrenciler aileleri tarafından uğurlandı.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler