Hakkari-van Karayolunda Korkulan Oldu

Hakkari-van Karayolunda Korkulan Oldu

Hakkari'de Yapılan Yol Çalışmaları Nedeniyle Kayalıklardan Geçerek Evlerine Geçmek İsteyen Vatandaşlardan Biri, Üzerine Kaya Düşmesi Sonucu Uçuruma Yuvarlanarak Hayatını Kaybetti.

Hakkari-van Karayolunda Korkulan Oldu

Hakkari'de yapılan yol çalışmaları nedeniyle kayalıklardan geçerek evlerine geçmek isteyen vatandaşlardan biri, üzerine kaya düşmesi sonucu uçuruma yuvarlanarak hayatını kaybetti.

Şehirden 7 kilometre uzaklıkta bulunan Hakkari-Van karayolunda yapılan yol genişletme çalışmalarında, geçit vermeyen kayaların dinamitlerle parçalanması sonucu yol ulaşıma kapanmıştı. Yolda mahsur kalan onlarca vatandaş çevre köylere sığınırken, bazı vatandaşlar da tehlikeli kayalıkların üzerinden çocukları ile birlikte geçerek evlerine ulaşmaya çalışmışlardı. Eşi ile birlikte Üzümcü köyünden gelerek şehirdeki evlerine giden Emin Kanat (45), yol kapalı olduğu için yaya olarak kayalıkların üzerinden

geçmeye çalışırken, kayanın çarpması sonucu yaklaşık 100 metrelik bir uçurumdan aşağı düştü. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve vatandaşların, İHA aracı ile Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldımak istediği Emin Kurt, yolda hayatını kaybetti.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(FT-OK-Y)

Kaynak: İHA