Hakkari Valisi'nden Ticaret Meslek Lisesi'ne Yeni Bina Müjdesi

Hakkari Valisi'nden Ticaret Meslek Lisesi'ne Yeni Bina Müjdesi

Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, İlde Binası Olmayan ve Yıllardır Bir Okula Ait Pansiyon Binasında Eğitim Veren Ticaret Meslek Lisesi'ne Yeni Bina Sözü Verdi.

Hakkari Valisi'nden Ticaret Meslek Lisesi'ne Yeni Bina Müjdesi

Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, ilde binası olmayan ve yıllardır bir okula ait pansiyon binasında eğitim veren Ticaret Meslek Lisesi'ne yeni bina sözü verdi.

Bir süreden beri tahrip olmu Hakkari Lisesi'ne ait pansiyon binas?nda e?itim veren ve ilde lise binas? olmayan tek okul olan 360 ö?rencili Ticaret Meslek Lisesi'ne, Vali Nasuhbeyo?lu yeni bina yapma sözü verdi. Türkiye’de 81 il içersinde binası olmayan tek lisenin Ticaret Meslek Lisesi olduğu sorusu üzerine Vali Nasuhbeyoğlu, "Geldiğimiz günden beri hep ilklere imza attık. Eğitim ve öğretime de büyük önem veriyoruz. Ticaret Meslek Lisesi yeni binasını yaz aylarında programa koyup yapımını başlatacağız. Okul yönetimine bu sözü şimdiden veriyorum. Okulun sıkıntısı bizim de sıkıntımızdır. Daha sağlıklı bir eğitim için yeni bina şarttır. Bu binayı Allah nasip ederse yaz aylarında yapacağız dedi.

Öğrenci velilerinden Halit Orakçı ise, geldiği günden beri hep ilklere imza atan Vali Nasuhbeyoğlu’na güvendiklerini belirtti. Orakçı, Vali Nasuhbeyoğlu’nun gelmesiyle birlikte eğitim ve öğretimde canlılıklar başladı. Çocuklarını okutmayan aileler, yeniden çocuklarını okula göndermeye başladı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa Ocak aylarında 2 bin 700 rakımda bulunan Durankaya Beldesi alternatif yolu ile 3 bin 500 rakımda bulunan Berçelan Yaylasındaki Zavite Köyü ve bağlı Konak mezrası yolları ulaşıma açıldı. Hizmet aşkıyla dolu bu vali, şans ve mutluluk getirmiştir. Bir süre önce Ticaret Meslek Lisesi’ni ziyaret eden Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürü Sadettin Saraz da lisenin sıkıntısını yerinde görüp bu sıkıntılar içersinde eğitim veren okul yönetimini kutlamıştı. Bir de liseye yeni bina sözü vermiştir. Valiyle birlik olup inşallah yaz aylarında bir ilke imza atıp çocuklarımızı yeni liseye kavuşturacaklardır dedi.

(FT-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA