Hakkari: Şemdinli'deki Sel Felaketi

Hakkari: Şemdinli'deki Sel Felaketi

Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, Sel Felaketinin Yaşandığı Şemdinli İlçesi'ne, Mağdur Olan Ailelere Dağıtılmak Üzere 600 Battaniye ve Yiyecek Yardımı Göndereceklerini Belirtti.

Hakkari: Şemdinli'deki Sel Felaketi

Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, sel felaketinin yaşandığı Şemdinli İlçesi'ne, mağdur olan ailelere dağıtılmak üzere 600 battaniye ve yiyecek yardımı göndereceklerini belirtti.

İlçede yaşanan gelişmeler hakkında İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Vali Nasuhbeyoğlu, selde mağdur olan aileler için imkanlarını seferber ettiklerini söyledi. Nasuhbeyoğlu, "Yurt genelinde meydana gelen yağışlar, bölgemizde de etkili oldu. Yüksekova İlçemizde bir vatandaşımız yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti. Şemdinli İlçe merkezinde de sel felaketi yaşandı. Yarın sabah mağdur olan ailelere 600 battaniye ve yiyecek yardımı göndereceğiz. İl Sivil Savunma Arama ve Kurtarma ekibi ile Bayındırlık ekipleri ve bazı kamu ve kuruluşlara ait iş makinelerini bölgeye göndereceğiz. Bize gelen bilgilere göre, çatıda mahsur kalan vatandaşlar da kurtarılmıştır. Kaymakamlıkla sürekli irtibatta olup gelişmeler hakkında bilgi alıyoruz. Önemli olan can kaybının yaşanmamasıdır. Sabah saatlerinde selde kaç ailenin zarar gördüğü ile ilgili bilgi verilecektir" dedi.

Öte yandan, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na bağlı Şemdinli İlçesi 3. Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı'nın dışarıda kalan 150 aileye sıcak yemek dağıtmaya başladığı öğrenildi.

Kaynak: İHA