Hakkari Myo'da Mezuniyet Töreni

Hakkari Myo'da Mezuniyet Töreni

Hakkari Meslek Yüksek Okulu'nda (Myo) Mezun Olan 221 Öğrenciye Düzenlenen Bir Törenle Diplomaları Verildi.

Hakkari Myo'da Mezuniyet Töreni

Hakkari Meslek Yüksek Okulu'nda (MYO) mezun olan 221 öğrenciye düzenlenen bir törenle diplomaları verildi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tahir Yaşar, Hakkari'nin kalkınması için hizmet verdiklerini belirtti. Bu yıl 221 öğrenciyi mezun ettiklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Yaşar, ülkenin ekonomisine yetişmiş eleman yetiştirme çabasında olduklarını kaydetti.

Törende bir konuşma yapan Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu ise bugün mezun olan 221 gencin kısa sürede iş sahibi olacağını ümit ettiklerini belirtti. Hakkari'nin kalkınan bir il olduğunu belirten Nasuhbeyoğlu, "Hakkari'nin üniversite şehri olması için çalışmalarımız devam ediyor. Kurulacak fakülte için yer tespitini yaptık. Fakültemizi en kısa sürede tamamlamak için sürüyor" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından okulu birincilik ile bitiren Elektrik bölümü öğrencisi Ulaş Demir'in diplomasını Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu verirken, diğer öğrencilerin diplamalarını ise Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, Belediye Başkan Vekili Cemil Karanfil, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Şen, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Vural Erol ve Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tahir Yaşar diplomalarını ve çeşitli hediyeler verildiler.

Yapılan ikramların ardında davetlilerle birlikte toplu olarak fotoğraf çektiren öğrenciler, keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

(FA-FT-ŞA-Y) 11.06.2008 20:31 TSİ