Hakkari Merkezli "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" Operasyonu

Hakkari Merkezli "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" Operasyonu

Hakkari merkezli "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" operasyonuHAKKARİ - Hakkari merkezli düzenlenen "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" operasyonu kapsamında gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü tutuklandı.

Hakkari merkezli "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" operasyonu

HAKKARİ - Hakkari merkezli düzenlenen "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" operasyonu kapsamında gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü tutuklandı.
Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" suçunun engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında; Yüksekova ilçesi ve Esendere beldesi ile Van ili ve Başkale ilçesinde planlı operasyon yapıldığı belirtildi. Açıklamada, "Operasyon neticesinde 7 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahısların yapılan üst aramasında 1 adet ruhsatsız tabanca ve 6 adet fişek de ele geçirilmiştir. 17 Temmuz 2018 günü adli makamlara sevk edilen şahıslardan 4'ü tutuklanarak Hakkari Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumuna teslim edilmiş, diğer 3 şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir" denildi.