Hakkari: Hakkari Valiliği'nden Basın Açıklaması

Hakkari: Hakkari Valiliği'nden Basın Açıklaması

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne Bağlı Dağlıca Köyü'nde 1 Kişinin Ölümü 1 Kişinin de Yaralanması Olayı ile İlgili Hakkari Valiliği Tarafından Yapılan Basın Açıklamasında, Daha Önce Yapılan Basın Açıklamasında Terörist Kelimesinin Kullanılmadığı İfade Edildi.

Hakkari: Hakkari Valiliği'nden Basın Açıklaması

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca Köyü'nde 1 kişinin ölümü 1 kişinin de yaralanması olayı ile ilgili Hakkari Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında, daha önce yapılan basın açıklamasında terörist kelimesinin kullanılmadığı ifade edildi.

Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca Köyü'ne bir grup teröristin geldiği duyumunun alınması üzerine, güvenlik güçleri tarafından köyün 1.5 kilometre dışında icra edilen operasyon esnasında 23 Kasım 2006 gece saat 23.00 sıralarında silahlı 2 kişi tespit edilmiş ve dur ihtarında bulunulmasına rağmen güvenlik güçlerine ateşle karşılık verilmiştir. Bunun üzerine çıkan çatışmada 1 kişi silahlı ve yaralı olarak, diğeri sağ olarak ele geçirilmiştir. Yaralı şahıs, güvenlik güçlerince en seri vasıta ile Yüksekova Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken yolda hayatını kaybetmiştir. Konu, adli makamlara intikal etmiş olup gerekli tahkikat başlamıştır" ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, basında yer aldığı gibi şahıslar hakkında 'terörist' ifadesinin kullanılmadığı savunulurken, "Olayla ilgili bazı basın kuruluşlarınca halkımıza maksatlı olarak yanlış ve eksik bilgi verilmiştir" denildi.