Hakkari: Hakkari Myo'dan Örnek Davranış

Hakkari: Hakkari Myo'dan Örnek Davranış

Hakkari Meslek Yüksek Okulu (Myo) Tarafından İhtiyaç Sahibi Öğrenciler Yararına Düzenlenen Müzikli Kermes Gecesi, Renkli Görüntülere Sahne Oldu.

Hakkari: Hakkari Myo'dan Örnek Davranış

Hakkari Meslek Yüksek Okulu (MYO) tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına düzenlenen müzikli kermes gecesi, renkli görüntülere sahne oldu.

Akşam saatlerinde Öğretmenevi Salonu'nda düzenlenen geceye Vali Yardımcısı Ali Hamza Pehlivan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apacık, Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Kurmay Albay Yahya Bacak, MYO Müdürü Yar. Doç. Dr. Tahir Yaşar, İl Kültür Müdürü Şükrü Etem, okulun üretim görevlileri, esnaflar ve öğrenciler katıldı. Yöresel kıyafetli bir genç kızın söylediği birbirinden güzel şarkılarının ardından 4 kişilik Gençlik Sanat Tiyatrosu ekibi oyun sahneledi. Kurmay Albay Yahya Bacak, MYO Müdürü Tahir Yaşar ve İl Kültür Müdürü Şükrü Etem çalınan canlı müzik eşliğinde öğrencilerle birlikte halay çekti. Gecede yapılan çekilişte ise 2 bin YTL gelir elde edildi.

MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tahir Yaşar, 750 öğrenci arasında 50 ihtiyaç sahibi öğrenci bulunduğunu, bunlara katkıda bulunmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti. Elde edilen gelirin 50 öğrenci arasında eşit bir şekilde paylaştırılacağını anlatan Yaşar, bu tür etkinliklerin her zaman düzenlenmesi gerektiğini söyledi.